Sledujte další video z příprav MS. Začínáme!!!

Do začátku Mistrovství světa v para hokeji Ostrava 2019 zbývá jediný den. Osm elitních světových para hokejových týmů už se připravuje na ostravském ledě. Ostravar Aréna, dějiště turnaje, přitom v posledních dnech prošla značnou proměnou. Pro potřeby šampionátu zaměstnanci haly upravili mantinely i střídačky a trestné lavice. „Musím říct, že jsme pečlivě prošli zázemí haly, šatny i samotnou ledovou plochu a organizační tým mistrovství odvedl neskutečnou práci. Vše je připraveno na šampionát. Na místě už máme také naše technické delegáty, rozhodčí a supervisory IPC,” řekla manažerka IPC Barbora Kohoutová.

Máme za sebou několik měsíců intenzivních příprav. Podařilo se nám dát dohromady neuvěřitelný tým organizátorů, který šlape a je z pořádání tohoto turnaje nadšený. Teď nás čeká to nejdůležitější – skvělý šampionát. Tohle bylo naše hlavní poslání, cíl. Zviditelnit co nejvíce para hokej jako atraktivní sport pro handicapované. Je to dynamický sport a obdivujeme nasazení každého jednoho hráče,” řekl předseda organizačního výboru Mistrovství světa v para hokeji Jiří Šindler.

Mistrovství světa v para hokeji Ostrava 2019 probíhá za významného finančního přispění Moravskoslezského kraje a statutárního města Ostrava. „Jsem rád, že se opět potvrzuje, že Moravskoslezský kraj podporuje také sport handicapovaných. Dokládá to nejen letošní podpora týmu para hokejistů ze Studénky, zakoupení handbiku pro paraplegika, ale také například partnerství s tak prestižním šampionátem, jako je právě Mistrovství světa v para hokeji. Je to také důkazem, že má náš region vysoký potenciál a že k nám podobné významné akce rozhodně patří,“ řekl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

TISKOVÁ KONFERENCE

Významně konání šampionátu podpořilo také statutární město Ostrava. „K nejvýznamnějším sportovním akcím, které letos město Ostrava podporuje, patří mistrovství světa v para hokeji. Důležité je, že šampionát se pro osoby s handicapem stává inspirací, jak aktivně trávit volný čas. Osobně velice oceňuji, že do projektu Paralympijských školních dnů se zapojilo několik desítek základních a středních škol. Projekt přiblížil život handicapovaných lidí zdravým dětem. Ty se zapojí i do mistrovství světa. Vytvoří fanouškovské týmy podle účastnických zemí a budou jim během ostravského mistrovství fandit. Navodí tak v Ostravar Aréně skvělou atmosféru,“ řekl primátor Ostravy Tomáš Macura.

TISKOVÁ KONFERENCE

Mistrovství světa v para hokeji Ostrava 2019 začíná 27. dubna v 9:00. Slavnostní zahajovací ceremoniál bude ve stejný den od 18:00. Zápas o zlaté medaile pak bude 4. května v 16:30.

[vcex_image_grid post_gallery=“true“ posts_per_page=“8″ lightbox_caption=“false“ img_width=“177″ img_height=“118″]

Sdílejte