PREVIEW DEN 1: Jih proti severu, Češi v akci, zámořské derby

Rovnýma nohama do boje o světový primát. Mistrovství světa v para hokeji 2019 nabízí hned ve svém prvním soutěžním dni strhující podívanou. Sobotní program připravil čtyři atraktivní bitvy, začíná se v 9:00, ve 12:00, v 15:00 a v 18:30 hodin.

 

Mistrovství světa v para hokeji 2019 v Ostravě startuje. Na ledě ostravské OSTRAVAR ARÉNY se v sobotu od rána bude bojovat v prvním soutěžním dni o body základní skupiny světového šampionátu. Už první série utkání slibuje napínavou podívanou.

 

ZÁPAS 1: Jih proti severu

Úvod mistrovství obstará souboj mezi Itálií a Švédy. Evropská bitva jihu proti severu, dalo by se říci. Italové na paralympiádě v Koreji 2018 skončili těsně pod medailemi. Švédové se na turnaji v Pchjongčchangu umístili sedmí. Vzájemný zápas mezi oběma zeměmi tehdy skončil výhrou reprezentace země z Apeninského poloostrova v poměru 2:0. Švédové, jako kolébka para hokeje, se budou chtít ukázat a výborný vstup do šampionátu by jistě brali všemi deseti.

Zápas číslo 1 – Itálie – Švédsko se hraje v sobotu od 9:00 hodin.

 

 

ZÁPAS 2: Vikingové vyzvou bronzové paralympioniky

Druhý duel šampionátu nabídne zajímavou konfrontaci mezi týmy Norska a Jižní Koreje. Asijský tým si před rokem na paralympiádě pověsil na domácí půdě na krk bronzové medaile. Bronz mají Korejci i z posledního mistrovství světa v roce 2017. To Norové by se rádi vrátili mezi nejlepší týmy planety. Mistři světa z roku 2004 zaznamenali poslední cenný kov na MS před deseti lety právě v Ostravě, když skončili druzí. V kouzlo moravskoslezské metropole věří Vikingové i nyní.

Zápas číslo 2 – Jižní Korea – Norsko se hraje v sobotu od 12:00 hodin.

 

 

ZÁPAS 3: Češi v akci, vyzvou Japonce

Domácí fandové si přijdou na své ve třetím utkání šampionátu. Česká reprezentace vstoupí do turnaje duelem proti Japonsku. Tým trenéra Jiřího Břízy věří, že jej v úvodním vystoupení, a nejen v něm, požene dopředu bouřlivá atmosféra zaplněné ostravské Arény. Oba týmy se spolu na přední scéně světového para hokeje utkaly naposledy v březnu 2018 na paralympiádě, Češi tehdy zvítězili 3:0 a vítězný úspěch by rádi zopakovali i před vlastními fanoušky. Japonský drak bude chtít vzdorovat, středoevropského soupeře potrápit a ideálně porazit. Souboj na ostří nože, pro fanoušky v Ostravě s jedinečnou českou stopou.

Zápas číslo 3 – Česká republika – Japonsko se hraje v sobotu od 15:00 hodin

 

 

ZÁPAS 4: Zámořské derby

Předznamenání finále? Lahůdkou prvního dne MS v para hokeji bude zámořské derby mezi týmy Kanady a USA, nejlepší světové výběry a papírově největší favorité letošního šampionátu se do sebe zaklesnou v nesmlouvavé bitvě, která už na úvod mistrovství slibuje nejlepší možný para hokej. Je otázkou, zda se oba celky proti sobě postaví i v poslední den turnaje v medailovém rozstřelu, ale faktem zůstává, že souboj mezi kanadskými a americkým parahokejisty by si neměl nechat žádný návštěvním šampionátu utéct.

Zápas číslo 4 – Kanada – USA se hraje v sobotu od 18:30 hodin.

 

 

Vstupenky? Online i na pokladnách

Denní vstupenky na MS v para hokeji Ostrava 2019 jsou k dostání buď online v síti smsticket. Současně budou samozřejmě v prodeji také na pokladnách OSTRAVAR ARÉNY. Pokladny se otevírají vždy jednu hodinu před prvním zápasem daného hracího dne. Vstupné je dobrovolné, avšak minimální výše vstupného na jeden hrací den je 50 Kč. Děti do výšky 140 cm, senioři nad 65 let a vozíčkáři s průkazem ZTP/P (vozíčkáři včetně 1 osoby doprovodu) mají vstup zdarma.

Sdílejte