Česko – Japonsko: 7 224 diváků!

Český rekord v počtu diváků na zápase para hokeje, který se může směle řadit mezi slušné návštěvy české reprezentace v klasickém ledním hokeji. Zájem o úvodní zápas národního týmu na mistrovství světa v para hokeji 2019 v Ostravě překonal i nejoptimističtější očekávání. Duel Čechů s Japonskem sledovalo 7 224 diváků.

Ostrava znovu ukázala, že umí být hokejovým městem. Dějiště šampionátů IIHF v ledním hokeji z let 2004 a 2015 se nenechalo zahanbit ani na parahokejovém mistrovství světa a stanovilo český rekord v počtu diváků na parahokejovém zápase. První zápas Čechů na turnaji, proti Japonsku, sledovalo v OSTRAVAR ARÉNĚ 7 224 diváků.

„Tohle bylo opravdu velké. Nikdo takovou návštěvu a takovou atmosféru nečekal. Samozřejmě jsme tak nějak očekávali vyšší zájem fanoušků o naše zápasy, ale přes sedm tisíc diváků a taková atmosféra, to bylo neskutečné. Všem děkujeme,“ zářil po zápase český gladiátor Pavel Kubeš, kterého snad i výborná atmosféra v zápase s Japonskem strhla ke gólovému hattricku. Češi na domácí půdě rozstříleli Japonce 8:0.

Meta 7 224 fanoušků je bezpochyby českým rekordem na zápas para hokeje. Světovým ovšem, zdá se, není. Podle záznamů IPC, organizace provozující taktéž MS v para hokeji, byla návštěva na MS 2015 v americké Buffalo ještě přece jen vyšší.

Sdílejte