PREVIEW DEN 2: Potvrdí favorité svá postavení?

Mistrovství světa v para hokeji v Ostravě 2019 pokračuje v neděli druhým soutěžním dnem. Ten nabídne ve čtyřech případech konfrontace papírově silnějších proti těm méně favorizovaným. Naplní se předpoklady, nebo někdo z podceňovaných překvapí?

První den rozdal karty. USA a Korea s plným počtem bodů ve skupině A, Češi a Itálie rovněž s prvními plnohodnotnými úspěchy ve skupině B. Norové, Kanada, Švédsko a Japonsko chtějí vrátit úder. Nedělní program druhého soutěžního dne nabídne opět zajímavou podívanou. Domácí láká především večerní souboj Čechů se Švédy. Sobotní duel s Japonskem přilákal do OSTRAVAR ARÉNY přes 7 000 diváků, což je český para hokejový rekord.

 

ZÁPAS 5: Prolomí Japonsko střelecké trápení?

První nedělní zápas mezi Itálií a Japonskem favorizuje tým z evropského kontinentu. Italové vstoupili do šampionátu výhrou 4:0 nad Švédy. Japonci na úvod padli vysoko s Čechy 0:8. Bude zajímavé sledovat, zda obrana a brankář squadry azzury udrží čisté konto i nyní, nebo zda se ofenzivní síla japonského draka probere k životu.

 

Zápas Japonsko – Itálie se hraje v neděli 28. dubna od 9:30 hodin

 

 

ZÁPAS 6: Kanada si nemůže dovolit další klopýtnutí

Zámořské derby mohlo mít jediného vítěze. Kanada jím nebyla, ale nyní se borci země javorového listu musejí zvednout, chtějí-li být úspěšní. V neděli je čeká bitva s Nory. Ti po těsné prohře s Koreou nechtějí být do počtu a z hlediska prognóz navíc proti favorizované Kanadě nemají, co ztratit.

 

Zápas Norsko – Kanada se hraje v neděli 28. dubna od 13:00 hodin

 

 

ZÁPAS 7: Souboj vítězů

Duel USA – Jižní Korea svede dohromady týmy, které v sobotu zvítězily. Favoritem by měly být Spojené státy, ostatně jako úřadující zlatí medailisté z paralympiády jsou favorité vlastně všech utkání. Korejci ale doma v roce 2018 brali bronz a na neutrální půdě by si rádi vyšlápli na hvězdný celek. Souboj vítězů může mít vítěze jen jednoho a je otázkou, jakou roli sehraje fakt, že Američané dohrávali sobotní večerní zápas, zatímco Korejci už dávno odpočívali.

 

Zápas USA – Jižní Korea se hraje v neděli 28. dubna od 16:30 hodin

 

 

ZÁPAS 8: Domácí tahák proti tre-kronor

V klasickém ledním hokeji evropská klasika, ale i v para hokeji zajímavý a atraktivní tahák. Češi jdou znovu do boje před vlastním publikem. Při prvním vystoupení byla desetitisícová aréna téměř plná a bouřila. Možná i to dopomohlo domácímu týmu k vysoké výhře nad Japonskem 8:0. To Švédové měli hodně vlažný vstup do šampionátu prohrou 0:4 s Itálií. Vše by mohlo hrát do karet Čechům, ale tre-kronor se nevzdají, budou bojovat a budou nepříjemní.

 

Zápas Švédsko – Česká republika se hraje v neděli 28. dubna od 20:00 hodin

 

 

 

Sdílejte