Obhajoba zlata. Reprezentace bude v Itálii hájit loňský prim

Česká parahokejová reprezentace o víkendu odlétá do italského Varese. Loni na turnaji, který se konal v Turíně, Češi neměli přemožitele a mezinárodní turnaj ovládli bez jediné porážky. Letošní měření sil bude v Itálii ale pro parahokejovou reprezentaci o poznání náročnější. Nejen silnějším obsazením turnaje, ale také soupiskou, na které chybí opory týmu Geier a Kubeš.

Mezinárodní parahokejový turnaj ve Varese startuje v pondělí a Češi se postupně utkají se Slovenskem, Jižní Koreou a domácí Itálií. Na soupisku zařadil trenér české parahokejové reprezentace Jakub Novotný stejně jako loni i mladší, méně zkušené hráče. „Chceme, aby nováčci pochopili, co znamená být v reprezentaci, jak tým funguje, na ledě i mimo něj a nabírali cenné zkušenosti,“ řekl k nominaci trenér Jakub Novotný. Loni se k týmu připojil šestnáctiletý Lukáš Kapko a letos měl takto sbírat zkušenosti o tři roky starší Sebastian Bečvář. Jeho působení na italském turnaji nakonec ale překazily zdravotní komplikace. Ty brání ve startu také stabilní opoře Michalovi Geierovi a do Varese nepojede ani pardubický Pavel Kubeš. „Pro nás je ale důležité, aby i mladší hráči přebírali zodpovědnost v zápasech a naučili se udávat tempo hry, prosazovat se na ledě a posléze i zápasy rozhodovat. Je to pro ně další krok, jak mohou své výkony zlepšovat,“ dodal trenér české parahokejové reprezentace Novotný.

Zajímavým ukazatelem obměny české reprezentace je fakt, že v roce 2019 byl průměrný věk českého týmu 36 let. Za pět let se toto číslo díky příchodu nových talentů podstatně snížilo. Do Itálie pojede česká parahokejová reprezentace s věkovým průměrem mírně přes 26 let. Pro Čechy to je navíc generální zkouška před blížícím se mistrovstvím světa, kde budou chtít svěřenci tria trenérů Novotný, Szturc, Bříza obhajovat bronzové medaile. „Do Itálie jedeme s tím, že jsme si na posledním společném kempu řekli další taktické situace a signály, které chceme aplikovat do hry tak, abychom vyladili a doplnili náš herní systém právě o tyto prvky do Kanady, kde na mistrovství světa chceme mít už všechno pod kůží,“ uzavřel cíl pro mezinárodní turnaj ve Varese trenér Jakub Novotný.

Veškeré novinky přímo z místa konání italského turnaje bude sdílet Český para hokej na svých sociálních sítích!

Text: Zuzana Martinčík Glacová
Foto: David Handl

Sdílejte