Para hokej na mezinárodním školení ortotiků a protetiků

V rámci Mezinárodního školení Ottobock, které se konalo v Hustopečích, se měli možnost seznámit se s para hokejem odborníci z řad fyzioterapeutů, ortotiků a protetiků.

Kromě odborných přednášek byla připravena i sekce Walk&Talk. Právě v té se představila také česká para hokejová reprezentace s trenérem Jiřím Břízou. Zájemci si také mohli vyzkoušet jízdu na speciálně upravených indoorových para hokejových saních či střelbu na branku. Toto ocenili nejen lékaři, kteři byli na školení, ale také studenti místních zdravotních škol.

Nejčastěji fyzioterapeuty či protetiky zajímalo to, pro koho je para hokej vhodný, specifické sportovní vybavení pro para hokejisty a hokejisty či samotná fyzická náročnost tohoto sportu. I tito odborníci pak ve spolupráci s trenérem Jiřím Břízou mohou právě k para hokeji přivést nové handicapované sportovce.

Mezinárodního školení se zúčastnilo na 150 odborníků a další studenti zdravotnických oborů, ale i zástupci firem vyrábějících specifické zdravotní pomůcky pro handicapované. V sekci Walk&Talk tak byly k vidění třeba speciální protézy umožňující pohodlné lyžování i lidem po amputaci nebo zástupci českého volejbalu sedících. Ukázalo se tak, že i pro lidi s handicapem existuje celá řada sportovního vyžití a možností seberealizace.

Sdílejte