Berlín hostí MS v para hokeji skupiny B

Celkem šest týmů světové skupiny B bojuje v Berlíně o postup mezi elitní para hokejovou špičku. Mistrovství světa probíhá v Německu od 17. do 22. listopadu. Kromě týmu Slovenska, Polska, Velké Británie a celku domácího Německa, budou na ledě k vidění také ostře sledované reprezentace Ruska, které se vrátilo po dopingové stopce a Číny.

„O tomto týmu existuje jen minimum informací, ale víme, že jsou v permanentní tréninkové přípravě s maximální finanční podporou. Podle videa, které jsem viděl, mají už nyní kvalitu pro to, aby postoupili do áčka,“ řekl pro server sport.aktuality.sk hlavní kouč slovenské reprezentace Radoslav Bielačka.

Do elitní světové skupiny postupují dva nejlepší celky

V Berlíně se bojuje hlavně o návrat do elitní světové skupiny. K té patří čtvrtým místem z letošního MS v para hokeji Ostrava 2019 také tým české reprezentace. Její trenér Jiří Bříza se vydal do Berlína, aby okoukl budoucí protihráče světové skupiny A. „Očekávám samozřejmě, že se mezi elitu dostane Rusko a Čína. Sílu Ruska známe, ale chci na vlastní oči vidět čínskou reprezentaci, protože to je i pro nás asi nejtajemnější možný soupeř. Pokud se navíc do světové skupiny A Čína probojuje, tak na dalším MS v para hokeji v roce 2021 to bude i náš soupeř pro možnou účast na paralympiáduě v Pekingu 2022,“ komentoval z Berlína Jiří Bříza.

Živé přenosy z MS v para hokeji Berlín můžete sledovat zde:

https://www.paralympic.org/ice-hockey

Text: Zuzana Glacová
Foto zdroj: IPC

Sdílejte