Para hokej součástí velkolepé show Winter Classic

Velký svátek českého hokeje, u kterého nebude chybět ani para hokejová reprezentace Česka a Slovenska. Od 10. do 12. prosince se bude konat v nádherném prostředí Špindlerova Mlýna série utkání pod širým nebem. Winter Classic proběhne naprosto netradičně přímo v horském prostředí.

Program nabídne bohatou nadílku soubojů na ledě. K vidění bude duel juniorských týmů, jeden zápas Chance ligy, jedno utkání Tipsport extraligy, souboj českých a slovenských hokejových legend a síly navzájem změří i reprezentační výběry Česka a Slovenska v para hokeji. „To, že byl para hokej přizván na tuto skvělou akci, je oceněním práce všech, kteří dlouhodobě pracují na rozvoji para hokeje u nás a snaží se český para hokej udržet na světové špičce,“ řekl manažer Českého para hokeje Jiří Šindler. A na nevšední zážitek se těší i obě para hokejové reprezentace – Česka a Slovenska. „Je to pro nás obrovská výzva. Kluci se na zápas na tak úžasném místě, a ještě pod otevřeným nebem, neuvěřitelně těší. Zároveň se na ledě potkáme s týmem Slovenska, což bude i pro diváky zajímavé. Je skvělé, že se para hokej objeví na této akci po boku těch nejlepších tuzemských hokejových hvězd a týmů,“ řekl trénér české para hokejové reprezentace Jiří Bříza. „Právě na Winter Classic vyústí naše desetiletá spolupráce, protože para hokej na Slovensku vznikl právě deset let zpět a veškeré naše poznatky jsme získávali od Čechů. Navíc 90% našich kluků hraje v české lize, takže to bude i naše velkolepá oslava a prezentace československého para hokeje,“ doplnil pak českého trenéra také generální manažer slovenské para hokejové reprezentace Miroslav Dráb.

Para hokej vedle hokejových legend! Jágr, Pavelec i Pálffy – svátek hokeje plný hvězd

Třídenní hokejový a para hokejový program proběhne na speciálně upravené ledové ploše přímo pod sjezdovkou ve Špindlerově Mlýně. Fanoušky na velkolepou akci Winter Classic pozval dnes na tiskové konferenci i Jaromír Jágr. „Věřím, že to bude akce, jaká tady v Čechách nikdy nebyla a možná už nikdy nebude, říká Jaromír Jágr. „Winter Classic se ještě nekonal v horském prostředí, ani v České republice, ani ve světě. Proto jsme zvolili Špindlerův Mlýn jako originální dějiště. A chtěli  jsme i něco navíc – nejenom jeden zápas, ale jakýsi průřez českým hokejem,“ doplnila Andrea Bársony ze zastupující eventové a reklamní agentury Eniva.

Jaromír Jágr hovoří s novináři během představení akce Winter Classic, dne 21. července 2020 v Praze.

Para hokejový duel se uskuteční poslední hrací den této akce – v sobotu 12. 12. 2020 od 12:00, kdy proti sobě nastoupí para hokejisté Česka a Slovenska. V zápase Chance ligy proti sobě pak nastoupí Jágrův tým Rytíři Kladno a „domácí“ HC Stadion Vrchlabí. Duel Tipsport extraligy odehrají ve Svatém Petru Mountfield HK a HC Sparta Praha. V utkání legend by na české straně měli na led vyjet třeba Jiří Šlégr, Martin Ručínský, Ondřej Pavelec a Martin Straka, v sestavě slovenské ekipy se objevují jména jako Ľubomír Višňovský, Žigmund Pálffy, Peter Bondra nebo Richard Lintner.

Celý program unikátního hokejového svátku najdete na stránkách pořadatele Winter Classic a také na webových stránkách Českého para hokeje v sekci Akce.

Vstupenky na jednotlivé hrací dny zde: https://winterclassic.cz/vstupenky/

Text: Zuzana Glacová

Foto: Winter Classic 2020

Sdílejte

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Podpořte český
para hokej

I malá suma pomůže českým para hokejistům splnit si své sny.

PARTNEŘI PROJEKTU