Para hokej v Rehabilitačním ústavu Hrabyně

Ani handicap není překážkou v aktivním sportu. To bylo hlavní poselství návštěvy Rehabilitačního ústavu Hrabyně. Tam vyrazili pořadatelé Mistrovství světa v para hokeji Ostrava 2019 společně s náborovým koordinátorem českého para hokeje Jiřím Krupičkou. 

„Jedná se o osvětu v rehabilitačních zařízeních. Snažím se klientům představit para hokej, že je to atraktivní, zajímavý sport. Aby si lidé, kteří se potýkají se zdravotními problémy, handicapem uvědomili, že mohou plnohodnotně žít, sportovat a třeba i reprezentovat Česko na mezinárodní úrovni,“ řekl koordinátor českého para hokeje Jiří Krupička. Ten v rámci besedy odpovídal na celou řadu dotazů klientů. Zajímali se hlavně o náročnost tohoto sportu, potřebné vybavení pro para hokej i tuzemskou para hokejovou ligu. „Samotného mě zájem a nadšení klientů překvapilo. Ihned si zkoušeli připravené sledge, dokonce si vyměnili pár přihrávek,“ dodal Jiří Krupička. „Klienti zaregistrovali, že tento týden začíná v Ostravě mistrovství světa v para hokeji. Samozřejmě jsme připraveni i na návštěvu handicapovaných fanoušků. Pro ty máme dostatek míst s pohodlným výhledem na hrací plochu.“ řekla za organizační tým mluvčí MS Zuzana Glacová.

Pořadatelé MS v para hokeji nabídli klinetum Rehabilitačnímu ústavu Hrabyně také možnost navštívit šampionát a fandit tak některému z elitních světových týmů.

Veškeré zázemí Ostravar Arény je připraveno na návštěvu handicapovaných fanoušků, kterým nabízí speciální bezbariérové tribuny. Mistrovství světa v para hokeji Ostrava 2019 startuje už 27. dubna 2019.

[vcex_image_grid post_gallery=“true“ posts_per_page=“8″ lightbox_caption=“false“ img_width=“177″ img_height=“118″]

Text/foto: Zuzana Glacová

Sdílejte