Para stories: Seznamte se s obyčejně neobyčejnými příběhy

Para stories

Dnešním dnem startuje na webu a sociálních sítích Českého para hokeje série krátkých příběhů z para hokejového světa s názvem Para stories. Každý týden najdete na Youtube kanálu, ale také Instagramu a Facebooku Českého para hokeje jeden neuvěřitelný životní příběh vybraného světového či českého para hokejisty nebo para hokejistky. Start této série právě čtvrtý únorový den není vůbec náhodný.

Příběhy, které motivují statisíce fanoušků po celém světě

Lékařka, freestylový závodník, celosvětově známý kouč a motivátor, taxikář, voják, dřevorubec. Všechny spojuje jedna překvapivá životní vášeň: PARA HOKEJ! I když cestu k tomuto sportu nikdo asi nenašel dobrovolně, para hokej se jim stal novou životní vášní. „Když hráče jednoho po druhém poznáváte, zjistíte, že je lítost nad jejích příběhem vlastně zbytečná. Na místě je obdiv. Para hokejisté a hokejistky mají tak neskutečnou sílu vůle, energii, kterou umějí hýřit nejen na ledě. Proto jsme se rozhodli, že fanouškům představíme para hokejisty a para hokejistky z nejrůznějších koutů světa pěkně pravidelně, díky sociálním sítím Českého para hokeje. Tyhle příběhy totiž pořádně nakopávají a můžou posunout každého z nás, nevzdávat se a bojovat, ať už se vám v životě stane cokoliv,“ dodala Zuzana Glacová, která je autorkou miniseriálu Para stories. Tento projekt je v rámci celosvětové propagace tohoto sportu naprosto unikátní. Ještě nikdo nevytvořil tak komplexní přehled para hokejových životních příběhů. 

PARA Stories: Nic není, jak se zdá

Startujeme se Světovým dnem boje proti rakovině

Rakovina je častou příčinou toho, proč lidé končí na invalidním vozíku. Překvapivě ale i tato nemoc může znamenat naprosto novou životní etapu a start profesionální sportovní kariéry. Zdá se to neskutečné? Je to příběh třeba kapitána české para hokejové reprezentace Michala Geiera, který v dětství prodělal nádorové onemocnění. Tvrdě na sobě pracoval a i díky para hokeji získal rodinu a svým odhodláním teď motivuje další začínající hráče. „Chci být tím příkladem, klukům předávat další zkušenosti, ať to táhneme společně. Jsme taková para hokejová rodina,“ řekl v prvním dílu Para stories Michal Geier. 4. února je datum, kdy si připomínáme Světový den boje proti rakovině, proto dnes začínáme s příběhy Para stories právě s Michalem Geierem.

1. díl Para stories s Michalem Geierem

Proč si ve svých para hokejových začátcích připadal na ledě jako v tramvaji? A kdo ho k tomuto sportu přivedl, zjistíte už dnes na Youtube Českého para hokeje. Další příběhy nejen českých, ale i světových hráčů Vás pak čekají pravidelně každý týden. Tak na koho jste nejvíce zvědaví? A koho z para hokejového světa byste rádi poznali blíže? Sledujte Český para hokej a zažijete pravidelnou dávku našlapaných emocí díky těm, kteří to nikdy nevzdali!

Sdílejte