Para hokej v srdci i na těle

Pro fanoušky Mistrovství světa v para hokeji Ostrava 2019 byli jednoznačnými mistry. Hráči českého para hokejového národního týmu si sice ze šampionátu odvezli nepopulární bramborové umístění, ale pro statisíce Čechů, kteří jim během turnaje fandili, jsou zlatí. Hráči i realizační tým české reprezentace. Všichni se už vrátili do každodenního života. Fanoušci na ně ale rozhodně nezapomínají! A to i přesto, že v těchto dnech probíhá „velké“ Mistrovství světa v ledním hokeji na Slovensku.

Z ostravského turnaje, který měl obrovský náboj až neuvěřitelně pozitivní energie, se jen těžko vrací k běžným činnostem. Para hokejisty čekal ale brzký přechod od turnaje k zaměstnáním i dalším povinnostem. Jejich dojetí a nadšení fanoušků, ale rozhodně nekončí. Zajímá vás, co v těchto dnech kluci z české para hokejové repre dělají?

Hrdina, který to nevzdává

Tomáš Kvoch, hrdina zápasu s USA, už znovu jezdí po besedách. Na školách dětem vypráví o tom, jak je důležité se v životě nevzdávat. A že každý člověk může dokázat cokoliv, když to bude dělat naplno. Takto Tomáše přivítali například děti ze Základní školy Ludgeřovice. A znovu tekly slzy dojetí…

Nezničitelné Vápno s Krupicí

Dva dny po konci MS v para hokeji Ostrava 2019 startovalo play off florbalové extraligy vozíčkářů. A nechyběl u toho ani gólman para hokejové reprezentace Michal Vápenka a útočník Zdeněk Krupička. Bolaví, unavení, ale zase se rvali na hřišti, tentokrát o florbalové medaile.

Foto zdroj: FB Michala Vápenky

Šampionát v srdci i na těle

Čekáte, že kluci z repre po vyčerpávajícím turnaji třeba odpočívali? Ne. Obránce Pavel Kubeš si řekl ještě v Ostravě o vypůjčení sportovních trenažérů. Odjel domů do Pardubic a okamžitě začal makat na své fyzičce. To Davida Paláta přivítali s vlastní medailí jeho kamarádi. A šampionát má nesmazatelně v mysli, ale i na svém těle, Zdeněk Šafránek. K tetování jeho tří účastí na paralympiádách, přidal Šafi na tělo i Ostravu…

Foto zdroj: FB Davida Paláta

I po mistrovství jedeme na plné obrátky

Organizátoři Mistrovství světa v para hokeji Ostrava 2019 pracují na ocenění nejlepších škol, které během MS fandily. Chystají velkou besedu s ambasadorem Dominikem Haškem. A probíhají i první nábory nových para hokejových nadějí. Ano!

I tohle jste dokázali vy – fanoušci. Svou podporou jste nejen hnali český tým za splněním snu a skvělými výsledky. Dokázali jste přesvědčit lidi, kteří neměli jednoduchý osud. A budeme se opakovat – ale handicap najednou je jen schodem, který se dá překonat.

Sledujte nás stále na našem webu i sociálních sítích. Už brzy vám představíme nové naděje para hokeje. Jak podporujeme sportovce i to, že para hokej není jen tvrdým sportem pro muže, ale i pro krásné ženy!

Chcete si šampionát ještě připomenout? Mrkněte na oficiální aftermovie!

[vcex_image_grid post_gallery=“true“ posts_per_page=“8″ lightbox_caption=“false“ img_width=“177″ img_height=“118″]

Sdílejte