Dominik Hašek opět v Ostravě! Odměnil děti z para mistrovství

Jedinečnou šanci potkat se s hokejovou brankářskou legendou mělo na sto padesát dětí z pěti ostravských základních a středních škol. Organizátoři MS v para hokeji Ostrava 2019 tak splnili svůj slib a pro školy, které se přímo zapojily do pořádání a fandění v průběhu MS, zorganizovali komorní besedu s Dominikem Haškem. „Jsem moc rád, že jsem se mohl do mistrovství pro para hokejisty zapojit jako ambasador. Přiznám se, původně jsem chtěl na turnaj přijet osobně na jeden, dva zápasy. Ale to nešlo. Ta atmosféra byla neuvěřitelná a samotného mě to totálně vtáhlo. A součástí toho všeho byly i tyto děti, takže mám radost, že se můžeme i takto ještě setkat,“ řekl ambasador MS v para hokeji Ostrava 2019, hokejová legenda Dominik Hašek.

Ještě teď mám slzy v očích, když si na atmosféru mistrovství vzpomenu. Byl to nepopsatelný zážitek a našim dětem, které pocházejí z různých prostředí, mají nejrůznější národnosti, to změnilo v mnohém pohled na svět“ řekl Charles Brett Gray, jednatel 1st International School of Ostrava. „Do celého mistrovství se zapojilo na 300 našich dětí, ať už jako hostesky, team guidí nebo jako aktivní fanoušci. A je pro ně skvělé, že se teď díky tomu mohou setkat i s Dominikem Haškem,“ pokračoval Gray. „My jsme původně chtěli odměnit jen tři školy, které byly v rámci MS nejaktivnější. To jsme ale nesplnili. Nešlo to. Museli jsme vybrat pět škol, protože byli úžasní. Fandili, vyráběli si na mistrovství plakáty, maskoty, chodili ve dresech,“ neskýrvala nadšení ze zapojení dětí do šampionátu vedoucí projektu Paralympijské školní dny Eva Dawson.

Děti mě překvapily, protože hlavně ty mladší ročníky už často neznají Nagano, Haška nebo Jágra. Ale tady padaly nejrůznější dotazy a myslím, že to bylo krásné dopoledne jak pro mě, tak pro ty děti,“ doplnil Dominik Hašek. A na co že se nejčastěji děti ptaly? Třeba na to, kterých úspěchů si slavný Dominátor ve své kariéře nejvíce váží, proč vyhodil svou hokejku na spoluhráče nebo  který tým měl nejraději.

Organizátoři během hodinové besedy připravili pro žáky a studenty i promítání aftermovie z MS nebo sestřih nejlepších zákroků Dominika Haška, ale také si děti mohly prohlédnout fotogalerii z mistrovství. Mezi pět nejlepších oceněných škol patří ZŠ Bohumínská, ZŠ Ludgeřovice, ZŠ Bulharská a také děti z 1st International School of Ostrava a The Ostrava International School. Studenti těchto dvou mezinárodních škol se zapojili do MS i jako dobrovolníci, hostesky nebo team guidi. Všechny děti si pak na místě převzaly i balíčky, které jim mají ostravský šampionát připomínat.

Sdílejte