První noví zájemci o para hokej

Jsou z různých částí Česka, ale mají podobný cíl. Nový cíl. Stát se hráči para hokeje. Právě toto poslání mělo také nedávné MS v para hokeji Ostrava 2019. Zviditelnění tohoto sportu se podařilo díky neskutečným výkonům české para hokejové reprezentace i obrovské podpoře fanoušků. České para hokejová reprezentace přitom potřebuje hlavně nové, nadějné hráče, aby tak rozšířila své řady a tým se mohl dále připravovat. Věkový průměr hráčů české para repre je přitom přes 36 let. Což je z týmů elitní světové skupiny téměř nejstarší para hokejová reprezentační posádka. Náborové akce, ale i dozvuk MS v para hokeji přitom začíná skvěle fungovat. A první zájemci o para hokej se už hlásí. „Ještě před mistrovstvím jsme si říkali, že bychom rádi změnili osud alespoň jednoho člověka s handicapem a dali mu šanci žít jinak. Uběhlo několik měsíců a zájem o para hokej mají první lidé. Je to skvělé a na tohle jsme opravu hrdí,“ řekl předseda organizačního výboru MS v para hokeji Ostrava 2019 Jiří Šindler.

„Z prvotních ohlasů klubů víme, že cca desítka zájemců tu je a bude teď záležet na tom, jak tuto možnost chytnou za pačesy a poperou se s výzvou, kterou před ně možnost hrát para hokej postavila. V Praze už pár adeptů sedlo do saní a v ostatních klubech, kde nemají celoroční led, jsou s novými zájemci v kontaktu,“ řekl Michal Tereska, asistent trenéra české para hokejové reprezentace. „Nedávno jsme vyrazili i do Rehabilitačního ústavu Kladruby, kde si pacienti mohli vyzkoušet jízdu na saních a co mě těší je fakt, že se dokonce přihlásily i dvě dívky, které by para hokej rády hrály,“ dodal náborový koordinátor Jiří Krupička.

Novotny Miroslav of Czech Republic in action during world para ice hockey championship game between Norway and Czech in Ostrava, Czech Republic, 1 May 2019.

Para hokej mohou přitom zájemci začít hrát téměř kdykoliv. I když teď převládají letní aktivity, noví hráči se musejí i v těchto horkých měsících připravovat. „Hlavně se jedná o prvotní konzultace a rozhovory o tom, co to znamená hrát para hokej, co je potřeba v takzvané suché přípravě udělat aby to pak bylo znát na ledě. Většina klubů bude začínat na ledě už na přelomu července/srpna, a tak je ještě čas posílit zejména ruce a trup,“ upozornil Michal Tereska, asistent trenéra české para hokejové reprezentace.

Noví hráči se mohou přitom hlásit přímo jednotlivým tuzemským klubům, které jsou v Praze, Pardubicích, Karlových Varech, Zlíně, Českých Budějovicích, Olomouci a Studénce nebo prostřednictvím webových stránek MS v para hokeji Ostrava 2019.

 

Sdílejte