Michal Geier para hokejistou roku 2019

Kapitán české para hokejové reprezentace Michal Geier si převzal v rámci cen Zlatá hokejka 2019 trofej za nejlepšího para hokejistu roku 2019. Tahoun české reprezentace se na letošním MS v para hokeji v Ostravě představil ve skvělé formě. Se sedmi brankami byl nejlepším hráčem českého týmu a dokonce druhým nejlepším hráčem celého turnaje. Nezapomenutelná je hlavně jeho branka proti týmu USA, která doslova oblétla para hokejový svět. 

Michal Geier nezapomněl na slavnostním večeru Zlaté hokejky 2019 na programu ČT 1 poděkovat svému ligovému týmu SKV Sharks Karlovy Vary, ale i celému organizačnímu týmu české para hokejové reprezentace. Za své úspěchy a podporu se poklonil také své rodině.

Medailonek

Michal Geier – Majki

Současný kapitán českého národního para hokejového týmu. V dětství prodělal nádorové onemocnění bederní části v oblasti míchy. Na střední škole se setkal během besedy s Tomášem Kvochem (jeden z nejstarších současných hráčů české para hokejové reprezentace) a začal ihned trénovat. Sám říká, že díky svému handicapu poznal a získal to nejcennější. Svou rodinu. Vzal si svou fyzioterapeutku a mají dvojčata Maxe a Leontýnku. Neskutečné výkony předváděl nejen na ostravském mistrovství. Kvůli přípravě na MS musel odejít ze svého zaměstnání. Pracoval na administrativní pozici. Nyní má velký sen. Věnovat se para hokeji na plno – profesionálně, aby nemusel dělit svůj čas mezi zaměstnání, tréninky a rodinu. Byl třikrát na paralympiádě, je několikanásobným držitelem ocenění nejlepší para hokejista roku v anketě Zlatá hokejka.

Sdílejte