Tygři dohlíželi na začínající parahokejisty a parahokejistky

Další extraligovou zastávkou Parahokejového rozvojového kempu byl Liberec. A že zájemci o tento sport tentokrát pořádně zaplnili ledovou plochu. Druhého kempu v rámci republikové tour se zúčastnilo hned 18 nováčků, z toho tři nadějné parahokejistky. Vše na ledě Bílých Tygrů z Liberce, kde začínající hráči našli skvělé zázemí, a dokonce se zapojili i do extraligového zápasu! 

Čtyřdenní program Parahokejového rozvojového kempu v Liberci byl pořádně nabitý. Hned první den si všichni nováčci převzali veškeré nutné vybavení, které pro začátky na ledě dostanou zdarma. Od saní, hokejek, chráničů, přes helmu a dres. Nabídnout adekvátní vybavení hned 18 začátečníkům přitom dalo organizátorům kempu pořádně zabrat. „Potřebné vybavení nám zapůjčily paraligové kluby ze Sparty, Pardubic, Ostravy a Karlových Varů a jsem rád, že takto dokážeme spojit síly, abychom umožnili nováčkům příjemný start na ledě, aby si mohli parahokej vyzkoušet se vším všudy. Za to klubům děkujeme, protože sehnat takové množství potřebného vybavení bylo velmi náročné,“ řekl šéf Českého para hokeje Jiří Šindler. Do organizace kempů se zapojili také hráči tuzemské parahokejové ligy, trenéři a kustodi. Vše pro to, aby si nováčci mohli zážitek na ledě pořádně vychutnat. „Podařilo se dát dohromady skvělý tým lidí a bylo to znát i na těch nováčcích, protože jsme u nich viděli obrovskou vášeň na ledě i mimo něj, že navázali nová přátelství, užili si i ten společenský aspekt kempů. Navíc se zapojili i do extraligového zápasu Tygrů, a to už bylo pro všechny za odměnu,“ ocenil přístup extraligového klubu hokejového Liberce trenér parahokejistů Jiří Bříza.

Čestné buly i ukázka parahokeje v rámci extraligového zápasu

Pro desetiletého nadějného parahokejistu Šimona Krále byl zážitek z kempu o to intenzivnější, že si mohl vhodit v rámci zápasu Liberec – Litvínov úvodní buly. O přestávce mladí parahokejisté předvedli, jak jim to ve sledgi sviští. „Je to úplně super, moc mě to baví a podobné zápasy bych chtěl zažít i jako parahokejista, chci se dostat do reprezentace,“ svěřil se se svými sny Šimon. Na oplátku pak parahokejisté pozvali na trénink také hráče Bílých Tygrů i s jejich trenérem Patrikem Augustou. „Je to pěkně záživný, hrozně náročný. Obdivuju všechny parahokejisty. Já vydržel tak deset vteřin a pak už mě všechno bolelo a necítil jsem polovinu těla,“ řekl přímo ze sledge liberecký obránce Jan Štibingr.

„Všechno jsme bedlivě sledovali s Patrikem Augustou, zajímal se o ty technicko – taktické základy parahokeje, při takové účasti na našem kempu by mohl mít Liberec brzy svůj parahokejový tým,“ navnadil klub trenér Jiří Bříza. Možná se o to zasadí i náměstek libereckého primátora Petr Židek, který si sám sledge také na Parahokejovém rozvojovém kempu vyzkoušel. „Nic jednoduchého, ale na gólmanku jsem si vystřelil, byl to teda hodně náročný trénink,“ hodnotil náměstek Židek. „Musíme ještě jednou poděkovat nejen městu, ale hlavně klubu, protože ta organizace kempu byla pro tolik hráčů a hráček nesmírně náročná a měli jsme v Liberci úžasné zázemí, od parkování, přes šatny a celé zázemí stadionu a řekl bych, že i Tygři jsou už tím našim pověstným #srdcemparahokeje,“ zhodnotil povedený čtyřdenní kemp za Český para hokej Jiří Šindler.

Další kemp hostí třinecká WERK ARENA

Extraligová parahokejová tour se ze severu Čech nyní přesouvá na Slezsko. Další zastávkou Parahokejového rozvojového kempu bude ocelářský Třinec. Od 9. do 12. března si parahokejisté i parahokejistky budou moci zabruslit na ledě extraligových mistrů. Zájemci se už nyní mohou ozvat na talent@parahockey.cz

Text: Zuzana Glacová
Foto: Jiří Princ

Sdílejte