Poděkování za podporu para hokeje v Česku

Oficiální poděkování předsedy organizačního výboru MS v para hokeji Ostrava 2019

 

Vážení fanoušci para hokeje,

velice mě těší neuvěřitelný zájem o para hokej, který ještě nedávno byl jako sport handicapovaných podceňován a nikdo ho nebral příliš vážně. To, co se stalo v týdnu od 27. 4. do 4. 5. nikdo z nás, organizátorů nečekal a bezesporu se jedná o historický okamžik jak samotného para hokeje, tak sportu handicapovaných v Česku.

Mistrovství světa v para hokeji Ostrava 2019 bylo největší propagací tohoto sportu a věřím, že přispěje k jeho celkovému
rozvoji.

Píšete nám a ptáte se, jak byste mohli ještě přispět para hokejistům. Proto jsme se rozhodli založit mimo jiné i transparentní účet, abyste mohli i nadále přispívat prostředky, které budou použity na dlouhodobý rozvoj para hokeje u nás.

Tyto finance, včetně vstupného z MS, budou směřovány nejen na nákup potřebného vybavení (sáně, hokejky, výstroj apod.) začínajícím para hokejistům a dětem, jejichž potenciál je reprezentovat naši zemi. Co je důležité, peníze poputují také na nábor nových talentů a jejich přípravu. Jedná se o dlouhodobý proces, který konečně má v Česku díky vydařenému mistrovství jasný začátek. Dali jste jiskru naděje mladým handicapovaným a ukázali, že mohou žít plnohodnotně, mohou sportovat, mohou reprezentovat svou vlast a být hrdí na své výkony. Nechceme, aby nedávné mistrovství bylo jen vzpomínkou a kapkou v moři. Chceme, aby to byl jasný a důrazný začátek. Para sportovci si také zaslouží podporu, zázemí a obdiv!!!

Děkujeme Vám za to, že jste začali s námi plnit sny a hlavně je možné je díky finanční a fanouškovské podpoře začít realizovat!

Reprezentační výběr i para hokejové kluby nutně potřebují nové sportovce a kvalitní podmínky, aby stačili světové elitě, která je v tomto ohledu již řadu let před námi. V zahraničí se i handicapovaní sportovci mají možnost rozvíjet v naprosto odlišném prostředí.

My už nyní pracujeme na konceptu rozvojových kempů pro děti s postižením a po velkém úspěchu Mistrovství světa v para hokeji Ostrava 2019 plánujeme, jak na tuto akci navázat v nejbližších měsících a letech.

O všech našich aktivitách Vás budeme rádi informovat.

Pokud budete dál chtít přispívat na rozvoj para hokeje v ČR, zřídili jsme dnešním dnem transparentní účet.

Transparentní účet pro rozvoj para hokeje v ČR: 2744520198/5500 

 

Jiří Šindler – předseda organizačního výboru MS v para hokeji Ostrava 2019

Video zdroj: Toyota ČR

Sdílejte