Mistrovství zlomilo opakovaně všechny hranice

Před Mistrovstvím světa v para hokeji Ostrava 2019 nikoho ani nenapadlo, co se za jediný týden dá prožít.

Handicap. Životní zlom. Celoživotní následky. To vše se díky neuvěřitelně silným para sportovcům a skvělým fanouškům proměnilo v obrovskou vlnu pozitivní energie. Jako by všechny překážky, postižení i bariéry prostě zmizely. Nejen na ledě, ale i kolem celého mistrovství byla tak neskutečná vlna skvělé lidské energie, která jednoduše měnila životy. A podíleli se na tom všichni. Hráči svým odhodláním a výkony na ledové ploše. Neméně silným projevem fandění lidé, kteří denně v tisícových počtech chodili para hokejisty podporovat, ale i organizátoři celého MS. Stovky se jich podílely na tom, že se v Ostravar Aréně uskutečnilo historicky nejúspěšnější sportovní klání pro para hokejisty v dějinách. Velký dík patří ale i médiím, které věnovaly mistrovství svou pozornost. A ukázaly tak na to, že investovat čas, peníze a energii do para sportu, se jednoduše vyplatí.

Medal ceremony

Pár čísel

Mistrovství světa v para hokeji Ostrava 2019 beze sporu měnilo hned několikrát historické tabulky. Už jen svou návštěvností. Hned první hrací den a přes sedm tisíc diváků v hale. A organizátorům došlo, že omezenou kapacitu Ostravar Arény budou muset opět rozšířit. Třetí hrací den a 8 462 fanoušků a přepisoval se tak historický rekord návštěvnosti para hokejového utkání. Ten doposud držela paralympiáda ze Salt Lake City, kdy finálové utkání para hokejistů Norska a USA sledovalo 8317 diváků. Ještě dvakrát přepsalo ostravské mistrovství rekordy. Poslední dva hrací dny a vždy vyprodáno – 8600 lidí!!!

Neuvěřitelné setkání fanoušků a české reprezentace sdílelo na svém facebooku Hitrádio Orion. Výsledek? Přes sto tisíc shlédnutí.

Děkovačka ČR

Čeští fanoušci jsou neskuteční. Před halou čekali desítky minut na český tým, aby mu poděkovali za výhru nad Norskem 5:0. V pátek ve 20.00 hodin čeká na Čechy semifinále s USA. Para Ostrava 2019 #paraostrava2019

Zveřejnil(a) Hitrádio ORION dne Středa 1. května 2019

 

Díky mediální podpoře šampionátu se česká PARAmánie šířila do celého světa. Zahraniční reportéři USA, Kanady, ale třeba i Lotyšska, sledovali dění v Ostravě se zatajeným dechem. Utkání české reprezentace se živě promítalo během sportovních zápasů zámořské NHL. Objevilo se dokonce v sestřihu TOP10 akcí NBC TV v USA. Online stream zápasů z Ostravy sledovalo 154 tisíc lidí ve 131 zemích světa!!!!!!! A toto číslo neustále stoupá.

Oficiální web paraostrava2019 si za dobu jeho zprovoznění prohlédlo už 171 000 návštěvníků.

Zdroj dat: ATO – Nielsen Admosphere, Česká televize

Další důležitá čísla pak jdou z České televize. Zápasy české para hokejové reprezentace viděly stovky tisíc lidí. Utkání USA X Česko sledovalo PO CELOU dobu přenosu přes 208 tisíc diváků! A to jsou diváci, kteří byť na jedinou vteřinu nepřepli toto vysílání! Mistrovství světa v para hokeji Ostrava 2019 se objevilo ve Studiu 6 ČT, ale i pořadu 168 hodin. Díl s názvem Machři si už online přehrálo od včerejší noci přes 39 tisíc lidí. Tisícová shlédnutí měly také denní sestřihy TV Polar. Regionální televize připravila také medailonky některých hráčů nebo skvělou animaci na multimediální kostku v Ostravar Aréně.

To vše jsou sice jen čísla, i když rekordní, ale dokazují, že se v Ostravě podařil historický okamžik. A nikdo už si nevzpomene na to, že naše reprezentace vlastně odjela bez medaile. Všichni budou myslet na neskutečné nasazení trenérů, na to, že se Tomáš Kvoch odmítl nechat ošetřit v nemocici, aby mohl být se svým týmem až do závěru šampionátu. Všichni si vzpomenou na to, že fanoušci z nejrůznějších částí světa najednou dokázali fandit nejen svým národním týmům, ale i protihráčům.

Že jste vy všichni dokázali, že handicap… může přeci být jen slovem.

Sdílejte