Vítězná Ostrava. Mistrovství v para hokeji se zapsalo do dějin sportu

Bez medailí pro český para hokejový tým, zato  se zážitkem, který zůstane desítkám tisíců lidí v paměti a srdcích po celý život. Český národ opět přepisoval historii. A hlavně se zapíše do paměti těm, kteří bojovali o cenné kovy na ledě. Mistrovství světa, ani paralympijská klání nebyla nikdy v historii úspěšnější, než turnaj v Ostravě.

V tomto šampionátu vyhráli handicapovaní sportovci, fanoušci i organizátoři. Dojetí, nadšení, slzy i radost. Vše v jedné hale. Během šesti hracích dnů a dvaceti utkání fandilo para hokejistům přes 45 000 neuvěřitelných fanoušků!!!

World para ice hockey championship bronze medal game between Korea and Czech Republic in Ostrava, Czech Republic, 4th of May 2019.

„Ještě nikdy v historii jsme nezažili nic podobného. Ostrava a toto mistrovství bylo neopakovatelné. Děkujeme organizátorům za to, co se jim tady podařilo,“ řekla Veronika Muehlhofer – technická delegátka IPC. „Dokázali jsme, že i para sporty mohou být divácky neskutečně atraktivní. Jsem nadšený z atmosféry, která doprovázela celé mistrovství světa v para hokeji. Z emocí, které probíhaly na ledové ploše, ale  i v celé hale a před televizními obrazovkami“ doplnil předseda MS v para hokeji Ostrava 2019 Jiří Šindler.

Zlaté medaile si z Ostravy odváží národní para hokejový tým USA. Ocenění si ale zaslouží všichni, kteří se podíleli na hladkém průběhu celého šampionátu.

Fotogalerie z medailového ceremoniálu

 

https://youtu.be/nvXDsRMny4c

 

Sdílejte