PREVIEW DEN 4: Po volnu rozhodující boje základních skupin

Pondělí věnované tréninku a odpočinku a úterý opět nabito akcí. Mistrovství světa v para hokeji 2019 má před sebou závěrečné boje základních skupin, k vidění budou opět čtyři duely.

Situace v základních skupinách mistrovství světa v para hokeji 2019 je následující. V grupě A míří za vítězstvím obhájci paralympijského zlata USA, ve skupině B jsou na čele s plným počtem bodů Češi s Italy. Boje o udržení se s největší pravděpodobností nevyhnou Švédům a Japoncům. Čtvrtý den šampionátu přinese po volném pondělí čtyři utkání, které s definitivní platností určí dvojice pro play off a také pro zápas o udržení.

 

ZÁPAS 9: Předznamenání záchranářského duelu?

Třetí hrací den otevře ranní utkání mezi Švédy a Japonci. Oba týmy jsou na šampionátu zatím bez bodu a oba jsou v ohrožení sestupu. Společný duel může být a dost možná také bude ve své podstatě generálkou na zápas o 7. místo, jehož poražený se s nejvyšší úrovní MS bude muset rozloučit. Oběma celkům půjde o hodně, i když jen v rovině psychické výhody.

Zápas Švédsko – Japonsko se hraje v úterý 30. dubna od 9:30 hodin

 

 

ZÁPAS 10: Kanaďané v přímém souboji mohou odskočit Korejcům

Duel o druhé místo ve skupině A. Kanaďané versus Korejci. Oba týmy mají na kontě tři body, ale favorizovaní jsou reprezentanti javorového listu. V případě výhry se mohou dotáhnout na vedoucí USA, což ale není vyloučeno ani u Korejců v případě jejich triumfu, v sázce je prestiž a také papírově slabší soupeř pro čtvrtfinále z protější skupiny.

Zápas Kanada – Jižní Korea se hraje v úterý 30. dubna od 13:00 hodin

 

 

ZÁPAS 11: Americká pojistka, nebo norské překvapení?

Američané v roli vedoucího celku skupiny A vyzvou čtvrté Nory. Vikingové jsou na šampionátu bez bodu, ale svou kůži určitě nedají lacino. Dá se očekávat, že Spojené státy vezmou utkání jako přípravu na play off, ovšem je jasné, že duel nevypustí. Pro Nory bude střetnutí s lídrem také přípravou na čtvrtfinále, kam i jako čtvrtý celek, ale silnější skupiny A, mají postup zajištěn.

Zápas USA – Norsko se hraje v úterý 30. dubna od 16:30 hodin

 

 

ZÁPAS 12: Boj o vítězství ve skupině B

Kdo s koho? Domácí Češi a proti nim odhodlaní Italové. Poslední zápas základních skupin nabídne velký boj mezi týmy, které mají shodně šest bodů. Čechy zajisté požene dopředu opět skvělá kulisa a slušná návštěva. Italové ale budou těžším oříškem, než byli Japonci a Švédové. Oba týmy mají čtvrtfinále zajištěno, nicméně rozhodovat se bude o konečné výchozí pozici pro play off a relativně slabším soupeři pro vyřazovací boje.

Zápas Itálie – Česká republika se hraje v úterý 30. dubna od 20:00 hodin

Sdílejte