PREVIEW DEN 7: Semifinále – USA vs Češi a Kanada vs Korea

Tři zápasy, z nichž dva budou bojem o finále mistrovství světa. Předposlední den šampionátu v para hokeji v Ostravě může po sportovní stránce přepsat dějiny. Podaří se Čechům a Korejcům zaskočit superfavority USA a Kanadu? O konečné umístění se střetnou také Norové s Italy v duelu o 5. místo.

Posledních pět zápasů zbývá odehrát z mistrovství světa v para hokeji v Ostravě 2019. Po dramatickém průběhu předchozích dní nabízí pátek dvě lahůdky a jedno utkání o umístění. Český hokejový národ bude přitahovat především snaha domácích reprezentantů zaskočit superfavorizované Američany poprvé v historii se probojovat do finále velké světové akce. Semifinálový den je tady!

 

ZÁPAS O 5. MÍSTO: Poražení čtvrtfinalisté proti sobě

Páteční program otevře zápas o 5. místo. Italové a Norové, kteří neprošli přes bránu čtvrtfinále, sehrají utkání o čest a o pozici týmu, který zůstal nejvýše za nejlepšími čtyřmi. Pro někoho se může zdát, že nepůjde o nic, ale para hokejisté nemají ve zvyku vypouštět žádný souboj a i od utkání o 5. místo se dá čekat zajímavá bitva, ve které nebude chybět nasazení ani emoce.

Zápas o 5. místo Norsko – Itálie se hraje v pátek 3. května od 13:00 hodin

 

1. SEMIFINÁLE: Korejci chtějí zaskočit Kanadu

V para hokeji vládnou světu suverénně dva týmy, oba ze zámoří. Jedním z nich je Kanada. Dávno dopředu se počítalo s tím, že Kanaďané postoupí do finále mistrovství světa, ALE! Tam ještě nejsou. Své ambice musejí potvrdit proti Koreji v semifinále. Korejci jako bronzový medailista z paralympiády, by rádi zaskočili svého favorizovaného soupeře a protáhli se do finále. Kanaďané svého asijského soupeře určitě nebudou šetřit, do Ostravy nepřijeli bojovat o bronz, ale světový triumf.

Semifinále Kanada – Jižní Korea se hraje v pátek 3. května od 16:30 hodin

 

2. SEMIFINÁLE: Češi mají na dosah senzaci. Pomůže atmosféra?

Po tomhle zápase může OSTRAVAR ARÉNA i spadnout… Zápasy české reprezentace jsou v Ostravě lákadlem číslo jedna a zaplňují ostravskou halu téměř do posledního místečka. Tým trenéra Jiřího Břízy nyní čeká historický moment. V semifinále čeká superfavorit číslo jedna – obhájce zlata z paralympiády, výběr USA. Na straně Američanů je neskutečná kvalita para hokejových profesionálů, taktická i fyzický vyspělost na nejvyšší úrovni. Jenže na straně Čechů bude odhodlání a plná hala, pozitivní energie. Co bude více? Češi nemohou pomýšlet na to, že by USA poráželi pravidelně, ale jednou za čas překvapit mohou (a už se jim to jednou podařilo…).

Semifinále USA – Česká republika se hraje v pátek 3. května od 20:00 hodin.

 

!INFORMACE KE VSTUPENKÁM!

Rozhodující fáze MS a obrovský zájem ze strany fanoušků s sebou přináší i změnu v oblasti vstupenek na jednotlivá utkání. Od pátečního dne přestávají platit volné vstupenky, které byly vydávány. Na všechna utkání je potřeba si zakoupit vstupenku s dobrovolnou cenou (nejméně však 50 Kč). Pořadatelé prosí všechny fanoušky, aby zejména na zápas české reprezentace přišli s dostatečným časovým předstihem, respektovali pokyny pracovníků pořadatelské služby. S ohledem na enormní zájem není vyloučeno, že dojde k naplnění kapacity OSTRAVAR ARÉNY, v takovém případě prodej vstupenek končí a z logických důvodů bude zastaven také přístup diváků do Arény.

Sdílejte