Zlatá hokejka pro kapitána reprezentace Radka Zelinku

Parahokeji se věnuje tři roky, přesto to Radek Zelinka dotáhl v reprezentaci už ke kapitánské pásce. A co víc, celý svůj tým nedávno dovedl také na Mistrovství světa v kanadském Moose Jaw k historicky první medaili pro český parahokej. Radek Zelinka si včera převzal zasloužené ocenění Zlatá hokejka pro nejlepšího parahokejistu sezóny.

S parahokejem začínal Radek Zelinka v roce 2020. O rok později na MS v Ostravě už v národním týmu dával první góly. Ten zatím nejdůležitější dal Radek v zápase o bronz s Čínou. Právě jeho gól znamenal pro český parahokej první historickou medaili ze světového šampionátu. Včera si převzal za dlouhého potlesku hokejových hvězd už podruhé ocenění Zlatá hokejka a během poděkování opět Radek Zelinka myslel na celý svůj tým. „Určitě bych chtěl poděkovat spoluhráčům, bez nich by to nešlo a taky celé organizace Českého para hokeje. Jsem moc rád, že se nám to povedlo, hodně to pro nás znamená,“ řekl během slavnostního galavečera v pražském O2 universum kapitán bronzových parahokejistů Radek Zelinka. „Radek na sobě udělal velký kus práce, jeho výkonnost se výrazně přiblížila světové špičce a jako kapitán národního týmu přinesl do party parahokejistů skvělou a bojovnou atmosféru. Svým přístupem může tak být vzorem nejen pro další parahokejisty, ale také pro všechny sportovce,“ ocenil Radka také předseda Českého para hokeje Jiří Šindler.

Celý přenos galavečera Zlatá hokejka najdete na iVysílání České televize.

Právě píle, pokora a obrovské odhodlání jsou vlastnosti, které u Radka doceňují na ledě nejen trenéři české parahokejové reprezentace, ale také ligových SKV Sharks Karlovy Vary. I tento tým Radek dovedl letos k obhajobě titulu v české parahokejové lize. Kromě parahokeje Radka ale potkáte třeba na horách při trialových sjezdech na kole, v létě pak na vodě brázdí vlny s wakeboardem. Všeobecně nadaný sportovec dokazuje, že handicap není překážkou, ale v mnoha případech novým začátkem.

Příběh Radka Zelinky najdete v Para stories na Youtubu Českého para hokeje.

Text: Zuzana Glacová
Foto: Český hokej

Sdílejte