Bronzoví parahokejisté jsou doma!

Pouhý den po zisku bronzových medailí přistál kompletní tým bronzových parahokejových reprezentantů na pražském letišti Václava Havla. Přivítali je bouřivým potleskem rodiny, kamarádi, fanoušci i novináři a partneři. Na týmu byla sice patrná obrovská únava, ale bronzové medaile na krku dodávaly parahokejistům také úsměv na tvářích!

Parahokejové mistrovství světa v Kanadě nabídko českým hráčům závratné tempo. Tři zápasy ve třech dnech. Dva dny odpočinku a rozhodující část šampionátu opět ve třech dnech. Přesto se dokázala česká parahokejová reprezentace vyšvihnout k tomu nejlepšímu historickému výsledku – k bronzovým medailím. „Byla to ohromná euforie a radost. Zároveň ale určitě i úleva, že je už po všem a má to pro nás vítězný konec,“ komentoval na pražském letišti v záplavě novinářů kapitán české parahokejové reprezentace Radek Zelinka. „Prvních pár hodiny bylo úžasných, protože to jsme jen slavili a dalších pár hodiny bylo hodně těžkých, protože to jsme jen cestovali,“ doplnil reprezentační trenér Jakub Novotný. Taky útočníka Michala Geiera vítala v Praze celá rodina. Byl to právě Geier, který je v týmu už jeden z těch služebně starších, kdo se postaral v bronzovém utkání o dva velmi důležité góly. „Ty góly asi nebyly echt hokejové, protože se do toho pláclo, ale my jsme v tom zápase měli celkově málo střel a trenéři na nás apelovali, abychom něco vyslali na branku. A jak v šatně říkáme, bez ranky, není branky. A když ten puk na mě přišel, tak jsem rád, že se to tam podařilo procedit,“ řekl ke svým rankám Michal Geier. Rozhodující střelu zápasu pak symbolicky vyslal Radek Zelinka a díky jeho rance pak česká reprezentace mohla poprvé v historii slavit zisk cenné medaile ze světového šampionátu. „My jsme za to hodně pyšní a vděční, že jsme to dokázali,“ dodal s pokorou Radek Zelinka. „Myslím, že jste to museli vidět všichni na kamerách, protože kluci si to zasloužili. A nejenom vlastně tou prací za celou sezónu, kterou jsme letos odvedli, ale někteří za celou jejich kariéru, protože někteří kluci na to čekali pěkně dlouho,“ doplnil trenér Novotný.

Čirá radost a čisté nadšení ze hry

Česká parahokejová reprezentace prošla za posledních pět let značnou obměnou. Ke zkušeným borcům přibyli po úspěšném domácím šampionátu v Ostravě další mladí parahokejisté. A tohle spojení po několika letech tvrdé práce hráčů i trenéru evidentně zafungovalo konečně na ledě v Kanadě. „Mladí kluci donášejí do týmu to čisté nadšení, protože oni neřeší rodiny ani hypotéky, tam je čisté nadšení z toho, že můžou hrát hokej a na těch trénincích se to projevuje. A pak k tomu stahujou i ty starší, kteří najednou zapomenou na to, že nějaké starosti mimo led mají a hrají si s nimi,“ komentoval generační spojení českého národního týmu trenér Jakub Novotný. Tato symbióza pak stála také za tím, že svěřenci Jakuba Novotného, Jana Szturce a Jiřího Břízy se mohou radovat z bronzových medailí z mistrovství světa.

Děkujeme všem fanouškům a partnerům za neskutečnou podporu a důvěru v posledních letech. Bronzové medaile jsou totiž výsledkem Vaší důvěry!

Reportáž z příletu bronzových parahokejistů najdete na hokejakaTV.

Záznam příletu parahokejistů nabídly také BBV na České televizi.


Text: Zuzana Glacová
Foto: Karel Švec

Sdílejte