Zlatou hokejku 2020 získala para hokejová legenda Tomáš Kvoch

Hned úvod vyhlašování ankety Zlatá hokejka 2020 patřil právě para hokeji. V netradičním prostředí Síně slávy českého hokeje si trofej za nejlepšího para hokejistu roku převzal pardubický obránce Tomáš Kvoch.

Třiapadesátiletý para hokejista patří k dlouholetým oporám české para hokejové reprezentace. „To má Jaromír Jágr co dohánět. Tomášovi je 53 let a je stále v aktivní kariéře,“ poznamenala moderátorka televizního přenosu Zlaté hokejky 2020 Daniela Písařovicová. Letošní sezónu a finálové boje para hokejové ligy Tomáš Kvoch s pardubickými Mustangy kvůli koronavirové krizi nedohrál, stále je ale členem širšího výběru české para hokejové reprezentace. Cenu za nejlepšího para hokejistu roku 2020 si převzal z rukou ředitele nákupu společnosti Kaufland Česká republika Olivera Gschwendtnera. „Ocenění si moc vážím. I společnosti skvělých hokejistů, se kterými jsem tento večer mohl strávit. Zároveň jsem rád, že se nám para hokej podařilo posunout v poslední době výrazně kupředu,“ řekl k ocenění Tomáš Kvoch. „Jsem rád, že se Tomáš zařadil k hokejovým legendám. Ocenění mu patří nejen za loňské výkony, ale hlavně za celoživotní přínos a propagaci českého para hokeje,“ řekl k ocenění jednatel Českého para hokeje Jiří Šindler.

Vítězové Zlaté hokejky 2020
Foto: Karel Švec, Český hokej

Během slavnostního večera se vzpomínalo i na para hokejové MS, které se konalo loni v Ostravě. Právě tam Tomáš Kvoch zazářil a stal se jedním z hrdinů tohoto šampionátu. V útkání s USA ho protihráč doslova knockoutoval. Tomáš ale odmítl převoz do nemocnice a se svým týmem, po zašití rány, ještě zápas dohrál. „To jste vždy takový tvrďák?“ Ptala se moderátorka Písařovicová. „Mi to ani nepřijde. Bylo tam devět tisíc lidí, prostě jsem musel zůstat a a hrát dál,“ zavzpomínal reprezentační obránce Kvoch.

Triumfální návrat Tomáše Kvocha do zápasu na MS v para hokeji Ostrava 2019

Sportovec bez limitů

Kromě para hokejové kariéry je Tomáš Kvoch také aktivním tenistou. Hory pak zdolává na handbiku nebo i po rukách. Překonal tak například nejvyšší českou horu Sněžku. Výstup mu zabral sedm hodin. Podílí se ale také na rozvoji českého para hokeje. Pravidelně beseduje na tuzemských základních i středních školách. K para hokeji přivedl i řadu následovníků. Mimo jiné i současného kapitána české para hokejové reprezentace Michala Geiera.

Text: Zuzana Glacová

Foto: Karel Švec, Jan Beneš

Sdílejte

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Podpořte český
para hokej

I malá suma pomůže českým para hokejistům splnit si své sny.