Češi trénují s Američany. Unikátní spojení v světě sportu!

Málokdy se ve sportovním světě odehrává podobná spolupráce. Američtí parahokejoví velikáni druhým rokem v rámci světového turnaje IPH CUP předávají své znalosti a zkušenosti českým protihráčům. V rámci společných tréninků se z těchto dvou reprezentací a realizačních týmů stává jeden a vzájemně se motivují k lepšímu výkonu. International Para Hockey Cup 2023 startuje už za 3 dny!

Dva velmi náročné tréninky denně. Na ledě je více živo, než je obvyklé. Plocha je totiž plná. Trenéři, brankáři, útočníci i obránci dvou reprezentací se spojili v jeden tým. Šestinásobní mistři světa a pětinásobní paralympijští vítězové z USA předávají opět své know-how na ledě české parahokejové reprezentaci. „Pro nás, a zvláště pak pro mladé hráče, to je přínosné hodně, protože to tempo tréninku je úplně jiné. Američané, jak jsou rychlejší, mají lepší dovednosti, tak to zároveň i nás posouvá kupředu mnohem rychleji,“ komentoval hemžení na ledě trenér české parahokejové reprezentace Jakub Novotný. „Jde vidět, že jsme udělali od minulého roku pokrok, když porovnám to, jak jsme jim loni vůbec nestačili, tak teď ten skok už není tak markantní, ale samozřejmě musíme ještě hodně zapracovat na fyzičce,“ dodal Novotný.

Mladé posily i naprosto nezvyklá rošáda v české reprezentaci

Do Ostravy dnes už dorazil také kanadský reprezentační tým a kompletní elitní světová trojka tak už je v místě dění turnaje IPH CUP 2023. Od zítra na ledě pak budou trénovat také hráči Itálie a Německa, kteří budou pod italským trenérem Mirco Bianchim nastupovat coby IPH tým. Česká parahokejová reprezentace představila také nominaci hráčů na turnaj. Na soupisce nechybí kromě matadorů Kubeše, Hábla nebo Geiera nejmladší posily českého týmu Vrubel a Kapko. „Bereme to jako první turnaj v sezóně, přípravný, takže jsme si chtěli tyhle hráče vyzkoušet. Tím, že Lukáš Kapko je teď ve věku, kdy se může zapojit do oficiálních turnajů, takže jsme si ho chtěli vyzkoušet a tuhle možnost využít,“ komentoval zapojení mladých hráčů trenér Jakub Novotný. Zároveň fanoušky čeká také překvapivá změna v rámci české parahokejové reprezentace. Z pozice útočníka se do brány přesunul Patrik Sedláček, který IPH CUP 2023 odchytá společně se stálicí týmu Martinem Kudelou. „Je to nezvyk,“ komentoval krátce s úsměvem v plné gólmanské výstroji po tréninku s Američany gólman Patrik Sedláček, který má tak rázem v české reprezentaci naprosto odlišnou funkci.  Zatímco dříve se od něj očekávalo to, aby góly dával, teď se bude snažit, aby ani jeden za svá záda nepustil.

Patrik Sedláček se z pozice útočníka přesouvá do brány české parahokejové reprezentace.

International Para Hockey Cup 2023 startuje 2. 10. 2023 v Ostravar Aréně. Vstupenky jsou v prodeji!

International Para Hockey Cup 2023 proběhne za podpory Národní sportovní agentury, Moravskoslezského kraje, Statutárního města Ostravy a partnerů Kaufland a Komerční banka.

Text: Zuzana Martinčík Glacová
Foto: David Handl

Sdílejte