Parahokejoví velikáni z USA míří do Ostravy na IPH CUP 2023

Už zítra do Česka přilétá nejsilnější výprava IPH CUP 2023 tým Spojených států amerických. Šestinásobní mistři světa se do Ostravy vracejí opakovaně od té doby, kdy právě zde získali svůj vůbec první mistrovský titul v roce 2009. Ve čtvrtek pak čeká reprezentace Česka a USA společný trénink. Tuto tradici sdílení a předávání parahokejových dovedností tak oba týmy zopakují opět po roce, a to v rámci přípravy na International Para Hockey Cup 2023. Turnaj startuje v Ostravar Aréně 2. října v 15:00 zápasem USA vs. IPH tým.

Hned v úvodu nové sezóny čeká čtyři celky velká prověrka. IPH CUP 2023 představí tři nejsilnější týmy světa současnosti, tedy USA, Kanadu a Česko. Tyto týmy pak doplní výběr Evropy pod názvem IPH team. Američané do Ostravy vyslali hned dvacet hráčů. „IPH CUP je pro nás skvělou možností k výběru hráčů do naší základní sestavy. Je to pro nás důležité vidět hráče v plném herním zatížení, abychom tak mohli vybrat do reprezentačního programu jen ty nejlepší,“ řekl za parahokejovou reprezentaci USA manažer týmu Dan Brennan. Z dvacítky parahokejistů pak zůstané v základní sestavě Američanů sedmnáct z nich. „Milujeme se vracet do Ostravy, protože tady jsou turnaje vždy připravené na extrémně dobré úrovni, a navíc jsou místní velmi přátelští,“ dodal s nadšením Brennan. Po aklimatizaci a společných trénincích čeká Američany první ostrý souboj hned v pondělí 2. 10. od 15:00 s IPH týmem, tedy výběrem hráčů Německa a Itálie. „Je skvělé, že rozdílní hráči z rozdílných zemí mají možnost zapojit se do takto elitního turnaje,“ komentoval zapojení IPH týmu Dan Brennan.

Skvělá fanzóna pro všechny parahokejové fanoušky

Jedinečnou atmosféru světového turnaje parahokeje si mohou fanoušci opět užít také z netradiční fanzóny přímo od ledu! Vyzkoušejte si parahokej, laserovou střelbu, skiergy, zahrajte si parabocciu, parabasket nebo parastolní tenis. Děti zabaví IKEA s rukodělnými workshopy, stolní hry s sebou doveze i město Ostrava a Moravskoslezský kraj.

Hned u ledu vznikne také velká stage pro DJ Sauruse a moderátora turnaje Jirku Krupicu. Můžete se ale těšit mezi zápasy na skvělou talkshow Bez frází s moderátorem Karlem Nocarem. Skvělá fanzóna zabaví velké i malé a atmosféru světového turnaje IPH CUP 2023 si tak užijete v nečekaném prostředí a parahokejové souboje můžete sledovat přímo od ledové plochy!

Vstupenky na IPH CUP 2023 jsou v prodeji již nyní!

Sledujte také Facebook a Instagram Českého para hokeje a neunikne vám žádná pikantní turnajová novinka!

International Para Hockey Cup 2023 proběhne za podpory Národní sportovní agentury, Moravskoslezského kraje, Statutárního města Ostravy a partnerů Kaufland a Komerční banka.

Text: Zuzana Martinčík Glacová
Foto: Český para hokej

Sdílejte