Hlavně po létě odrezivět! Parahokejisté se připravují na IPH CUP 

Česká parahokejová reprezentace naskočila do plné přípravy před blížícím se mezinárodním turnajem International Para Hockey Cup, který začíná v Ostravě už za měsíc. A první úkol je jasný: dostat se do pořádné formy po prázdninové přestávce. To ale platí jen pro část české parahokejové reprezentace. Většina hráčů totiž pravidelně dojížděla na tréninky také v létě, aby předávali cenné zkušenosti juniorským hráčům reprezentace.

International Para Hockey Cup (IPH CUP) přivede v září do Ostravy opět elitní parahokej. Turnaj se hraje mimo sezónu mistrovství světa. To se v parahokeji koná co dva roky. Týmy tak mají možnost porovnat svůj pokrok, vyzkoušet na ledě nové hráče, a hlavně posouvat společně světový parahokej. Do Ostravy letos míří týmy USA, Kanady, světový výběr Norska, Německa a Slovenska coby společný IPH tým a samozřejmě česká parahokejová reprezentace. Ta přijede do Ostravy ještě týden před turnajem, aby mohla absolvovat společné soustředění s nejlepším parahokejovým týmem planety z USA. „Na to se těšíme úplně nejvíce. Jak realizační tým, tak hráči. Budeme spolu trénovat a jsme zvědaví, kam až nás Američané pustí,“ řekl reprezentační trenér Jakub Novotný. „Nastaví nám vlastně zrcadlo, kam až se můžeme posunout, co konkrétně zlepšovat, jak bychom mohli český parahokej dál posunout,“ dodal Novotný.

Česká parahokejová reprezentace se vrací po roce na turnaj IPH CUP do Ostravy

Ledová příprava

Návrat do sledge byl pro parahokejovou reprezentaci ledový. Trenéři naordinovali svým svěřencům před IPH Cupem co nejvíce tréninků na ledě. Zatím jde o vypilování fyzické kondice a posouvání individuálních dovedností. Sestavu pro mezinárodní turnaj v Ostravě trenéři českého nároďáku zatím prozrazovat nechtějí. Rádi by do ní ale zahrnuli talentované nové tváře. „Už teď máme mladé kluky v přípravě s reprezentací, otázkou je, jestli se budou moci zapojit do turnaje v průběhu školního roku,“ komentoval trenér Novotný. Zatím je jasné, že ze zdravotních důvodů s týmem netrénují David Motyčka a Jan Frolík. Do sestavy se ale určitě po letním odpočinku vrátí tvář turnaje Zdeněk Krupička. 

Ze svého tradičního tréninkového centra v Nymburku a Poděbradech se česká parahokejová reprezentace přesouvá do Ostravy 18. září. První utkání pak odehraje s týmem Kanady v RT Torax Areně 24. září 2022 od 19:00.

Vstupenky na International Para Hockey Cup jsou již v prodeji!!!

IPH Cup probíhá za finanční podpory Statutárního města Ostravy a Moravskoslezského kraje. Děkujeme společnosti Kaufland, Liberty a dalším partnerům.

Text: Zuzana Glacová
Foto: Radim Horák, Vladimír Pryček

Sdílejte