Gigant dominoval: USA jasně přehrály IPH Team 9:1 na úvod IPH Cupu

Úvodní zápas International Para Hockey Cupu nabídl souboj mezi USA a IPH týmem, který je sestaven z nejlepších parahokejistů Slovenska, Německa a Norska. Američané vstoupili do utkání aktivněji a po deseti minutách vedli 3:0. IPH tým však minutu před koncem první třetiny dokázal snížit, skóre tak bylo 3:1. Ve druhé periodě nasadil výběr USA vyšší tempo a zvýšil své vedení na 9:1. V poslední třetině už moc zajímavých šancí k vidění nebylo. Američané si v prvním utkání na turnaji připisují vysokou výhru 9:1.

Hned na začátku utkání se do akce dostali hráči USA, McKee ale po přihrávce Farmera branku minul. USA se několikrát prosmýkla do pásma, ale většinou pálila mimo. V čase 04:45 už se americká para hokejová reprezentace mohla radovat, na pravou stranu si najel Malik Jones, který brankáře bez potíží prostřelil – 1:0. Za necelé dvě minuty mohl zvýšit na 2:0 Wallace, branku však o kousek minul. Chvíli poté to zkoušel Musselman, ale proti byla dobře připravená vyrážečka Lepáčka. To však výběr USA nemuselo mrzet, jelikož DeQuebec přenechal kotouč Benu Musselmanovi, ten zamířil vedle helmy gólmana IPH – 2:0. Po dvou minutách vedl zámořský tým už 3:0, když Nichols prodloužil na Jacka Wallace, který skvěle pronikl do pásma a z pravé strany propálil hostujícího brankáře. Lyngroth se na druhé straně snažil nahodit kotouč k bráně, puk se však zastavil u americké obrany. IPH týmu se ale podařilo vyhrát vhazování před americkým brankářem, Audun Bakke dostal přihrávku od Vaernese a vymetl horní část branky – 3:1. 

Ve 20. minutě mohl Lyngroth vyrovnat, norský hráč totiž zachytil rozehrávku amerického brankáře, branku ale nestihl objet tak rychle, aby do ní stihl kotouč zasunout. Jenže pak už to byli jen Američané, kteří vysílali jednu střelu za druhou. Rána Wallace byla sražena za branku, Easley pálil vysoko, z pravého kruhu pak Pauls trefil lapačku Lepáčka. Necelých 5 minut po zahájení druhé části se Američané dostali do úniku, Farmer s Roybalem si několikrát vyměnili puk, za záda brankáře IPH ho nakonec usměrnil Brody Roybal – 4:1. Lepáček nestačil ani na střelu Roba Easlyho – 5:1. USA nepolevila a dál se tlačila k brance, a tak za necelých dvacet vteřin vedla už o pět gólů, pod ruku se tentokrát trefil David Eustace – 6:1. Na dalším vhazování byli domácí opět úspěšnější, rychle se přesunuli do útočného pásma, kde z levé strany vyslal střelu Jones, Lepáček sice puk zastavil v před brankovištěm, jenže na dorážku Travise Dodsona už nestačil – 7:1. Do další akce se hnal Pauls, kterého však hostující obrana stihla zastavit. V čase 26:30 došlo k vyloučení na straně IPH, za hákování byl potrestán Lyngroth. Američanům se však přesilová hra vůbec nepovedla, do největší šance se dostal Wallace s Misiewiczem, ale tentokrát si Lepáček s dorážkami dokázal poradit. Brankář IPH ale minutu před druhou sirénou nestihl zareagovat na pokus Declana Farmara, který našel místečko mezi rukou a tělem – 8:1. Těsně před koncem druhé třetiny přidal devátou branku USA Ben Musselman, který zakončoval do středu brány, kam se Lepáček nestihl přemístit – 9:1.

Po americké přestřelce byla závěrečná třetina už v poklidném tempu

Na začátku třetí třetiny proběhla v americkém brankovišti změna, LaMarreho vystřídal McCoy. Poslední dějství se dohrávalo v klidnějším tempu. Američané sice strávili většinu času v útočné třetině, ale Lepáček byl pozorný. Po střele domácího Boltona si připsal zásah. Na druhou stranu se pak rychle přesunul Oeiseth, ale na McCoye recept nenašel. Výběr IPH se pak znovu dostal až k bráně, kde Oeiseth přenechával kotouč Vaernesovi, který však zakončil mimo. Ke konci třetí třetiny byl ještě za sevření puku vyloučen Disveld, ale USA už žádnou nebezpečnou střelu nevyslala. 

IPH Team trenérsky vede duo Miroslav Dráb (SK) a Espen Hegde (NOR)

Branky: 5. Jones (Misiewicz, Grove), 9. Musselman (DeQuebec, Zych), 11. Wallace (Nichols), 21. Roybal (Farmer), 23. Easley (Eustace), 23. Eustace (Pauls), 24. Dodson (Jones), 30. Farmer, 30. Musselman. – 14. Bakke (Vaernes) Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Rozhodčí: Sorapera – Janda, Toth. Diváci: 97.

USA: LaMarre (41. McCoy) – Pauls (C), DeQuebec, Wallace, Eustace – Misiewicz, Dodson, Jones, Roybal, Bolton, Easley, Musselman, Zych, Farmer (A), Nichols, Witkowski, McKee, Woodke, Grove

IPH: Lepáček – Nordstoga, Audun, Ferenčík, Stašák, Lauenstein – Korman, Ligda (C), Joppa, Disveld, Hering, Rennhack, Vaernes, Oeiseth (A), Lyngroth

Text: Klára Bártková
Foto: Radim Horák

Sdílejte