Ruská vlna v Ostravě dál proráží hradby české reprezentace

Třetí nejlepší světový para hokejový tým světa se už počtvrté utkal s českou reprezentací v rámci International Para Hockey Cupu 2021. Pro české, mladé para hokejisty je série mezistátních utkání s Ruskem důležitou zkušeností a herní prověrkou před paralympiádou. A mládí na ledě RT Torax Areny znovu bodovalo na obou stranách. I dnes pak platilo kouzlo ruských druhých třetin, které rozhodly o vývoji dalšího zápasu.

V dosavadním průběhu IPH Cupu dokázali čeští para hokejisté odolávat tlaku Ruských střel alespoň do druhé třetiny. Ruská palba se ale tentokrát rozezněla hned v úvodním dějství. V sedmé minuté první třetiny se Rychkov krásně vytočil zpoza brány Martina Kudely a předal puk Voronchinkhinovi, který už jen pohodlně proměnil a otevřel dnešní skóre. Druhý gól pak přidal záhy Terentev do odkryté české brány. Mládí v českém dresu začalo pak úřadovat ve dvanácté minuté, kdy po krásné akci Václava Hečka zakončoval Patrik Sedláček a snížil nepříznivý vývoj skóre na 1:2. Dvě minuty do konce první třetiny jistil české para hokejisty Martin Kudela, který vychytal tutovku Airata Khamzina. Hráč z Moskvy si ale dnešní zápas ještě pořádně vychutnal. Do útočného pásma se vydal po akci Khamzina Pavel Kubeš po boku s Michalem Geierem a tato akce pak skončila vyloučením Petrova. Včera Češi měli během zápasu s Ruskem výhodu tří přesilovek. Žádnou z nich ale neproměnili. Skvělá ruská obrana pak zapracovala i dnes a první třetina tak skončila bez další proměněné přesilovky, ale s nadějným skóre 2:1 pro Rusko.

I dnes Rusové předvedli rychlý nástup do druhé třetiny, která byla opět rozhodující. Ve dvacáté minutě inkasoval český gólman Martin Kudela hned dvakrát. Nejdříve se prosadil Khamzin a na 4:2 zvyšoval v čase 20:48 Barykin. Zkázu českých para hokejistů pak dokonal Terentev a znovu Khamzin a do kabin se šlo už s méně příznivým výsledkem pro české para hokejisty, Rusové vedli po třiceti minutách 6:1.

Jako mávnutím proutku byl opět silný tlak a střelecká pohotovost ruských para hokejistů ve třetí třetině zažehnána. Na druhou stranu ani čeští para hokejisté se nedokázali v závěru zápasu prosadit a když navíc Raul špatně zpracoval pod sebou puk, svůj hattrick pohodlně zkompletoval Airat Khamzin. Na skóre 7:1 se od 36. minuty už nic nezměnilo a Rusko tak opět porazilo Česko jasným výsledkem.

Záznam zápasu je už teď k shlédnutí na @parahockey.cz. Poslední utkání je na programu IPH Cupu až po zítřejším volném dni. Naposledy změří ruští a čeští para hokejisté své síly 18. 12. 2021 na ledě RT Torax Areny v sobotu už od 11:00.

Tento projekt je spolufinancován městským obvodem Poruba.

Text: Zuzana Glacová