IPH Cup třetí dějství: Rusko kraluje druhým třetinám

Česká i ruská para hokejová reprezentace vstoupila do dnešního duelu pod novým vedením. Dres kapitána oblékl na straně domácích Radek Zelinka, za Rusko pak Dmitrii Lisov. Ten přitom český para hokej důvěrně zná coby útočník para ligového Havířova. 

Právě Dmitrii Lisov dirigoval hned od začátku utkání hru ruského týmu a byl také prvním hráčem, který prověřil pozornost Martina Kudely. Ruskou ruletu pak postupně roztočili Patrik Sedláček, Jiří Raul i Zdeněk Krupička, kteří se vydali před bránu Iartseva v početní převaze. Jejich akci ale zlikvidovala pozorná ruská obrana. Následoval tlak Rusů, během kterého se podařilo do rychlého protiútoku vyrazit Michalu Geierovi a vynutil si faul. Během vyloučení Volkova se podařilo Čechům zůstat v útočném pásmu celou minutu, než se podařilo ruským para hokejistům vyhodit puk. 

Zatím na IPH Cupu rozhodují druhé třetiny. Tak se stalo i dnes. I když v první minutě druhé části utkání jako první vystřelil po rychlé otočce před Iartsevem na bránu Rusů Filip Veselý. Vzápětí následovala rychlá ruská protiakce, Sokolov sice dostal puk za záda Martina Kudely, ale zároveň do domácího gólmana nedovoleně najel. Gól tedy neplatil a následovala další česká přesilovka, kterou ale domácí využít nedokázali. Ba naopak. Kraloval Dmitrii Lisov, který otevřel v čase 22:12 skóre zápasu. Druhý gól Rusů padl po dalších pěti minutách, když rozhodčí Martin Rapák signalizoval výhodu pro hostující tým a využil toho Voronchinkhin. Prošla na něj šikovná přihrávka Rychkova zpoza brány. Rusko se dostávalo opět do tempa, které brzdil skvělými zákroky Martin Kudela. Český gólman vychytal i střelu Varlakova, umění domácího brankáře ale nestačilo, puk se totiž odrazil k projíždějícímu Jiřímu Raulovi, který si puk srazil do vlastní brány. Druhá třetina tak skončila třígólovým náskokem Rusů.

Ani třetí třetina pro už mírně unavené české para hokejisty nezačala nejlépe. Rusové využili přesilovku, kterou třetí třetina začala a čtvrtý gól přidal ve třicáté minutě obránce Mikhail Miachin. Na listinu střelců se pak opět zapsal během druhé přesilovky Rusů v tomto zápase Evgenii Petrov a zvýšil už na 5:0. Šestý gól přidal i Terentev, kterému přesně do jízdy před Kudelu přihrál Barykin.

Na skóre 0:6 se už do konce třetího vzájemného duelu českých a ruských para hokejistů nic nezměnilo. Další zápas čeká oba týmy opět zítra od 17:00.

Tento projekt je spolufinancován městským obvodem Poruba.

ČESKO – RUSKO 0:6 (0:0, 0:3, 0:3)
Branky: 23. Lisov, 28. Vorončichin, 29. Varlakov, 31. Mjačin, 33. Petrov, 40. Terentěv

Rozhodčí:
Rapák – Hus, Mariánus
Česko: Kudela – Wágner, Zelinka, Raul, Doležal – Geier, Ohar, Veselý – Novotný, Sedláček, Hečko – Palát, Krupička. Trenér: Bříza
Rusko: Jarcev – Volkov, Mjačin, Kuzněcov, Kuzminych, Varlakov – Terentěv, Sokolov, Barykin – Petrov, Chamzin, Lisov – Vorončichin, Ryčkov, Galkin. Trenér: Batyršin

Text: Zuzana Glacová

Sdílejte

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin