Dohrávka para hokejové ligy skončila nájezdy. Poslední triumf bere Sparta

Výsledek dnešního utkání už na následný vývoj v boji o příčky neměl žádný vliv, i přesto se ale jednalo o velice napjatý a vyrovnaný zápas, který nám ve svém samotném závěru nabídl ještě dramatičtější samostatné nájezdy.

V první třetině jsme byli svědky pouze jedné jediné branky, která padla za záda brankáře Sparty Michala Vápenky. Právě o tento gól se postaral David Palát, a to pouhou necelou minutu před zazněním závěrečné sirény. Ten tak náležitě využil nabytého úniku dva na jednoho, kdy se mu podařilo kotouč poslat do brány přízemní střelou pod tělem gólmana. Ten tak tímto činem podtrhl velice působivé výkony domácího celku během prvních patnácti minut.

Druhé dějství pokračoval ve stejném duchu jako závěr toho prvního, a to další brankou do svatyně Pražanů. Tentokrát se pod gól, který padl po pouhých dvou minutách hry, podepsal Zdeněk Hábl, který se po perfektní obdržené přihrávce dostal do samostatného úniku. Jeho následná klička mu vyšla na výbornou, čímž nedal brankáři nejmenší šanci jakkoli následnému gólu zabránit. I tentokrát se ale jednalo o jedinou branku, kterou nám tato třetina nabídla.

Během třetí třetiny ale začali postupně zlínským hráčům docházet síly, z čehož vycítila Sparta šanci na vyrovnání. I to se projevilo na atmosféře mezi oběma týmy, která degradovala až do velké šarvátky v půlce třetiny. Do tohoto kolotoče pěstních soubojů se zapojili téměř všichni hráči na ledě, a to dokonce i včetně samotného gólmana pražského celku. Poté ale přišla smršť gólů, díky které se Sparťanským hráčům podařilo vyrovnat. O ten první se pět minut před koncem postaral Miroslav Novotný, který využil tlaku, který si jeho mančaft dokázal vytvořit. Jeho zakončení po obdržené křižné přihrávce směřovalo do již zcela prázdné brány. Ani to ale nezastavilo celek z Čech, který o pouhou minutu později přidal další branku. Jejím autorem se v tomto případě stal Jiří Raul, který, k radosti svých spoluhráčů, dokázal prodloužit závěr utkání až do samostatných nájezdů. V něm se pokusilo o prosazení rovnou deset hráčů, pouze ale jen jednomu z nich se podařilo překonat gólmana soupeře. Právě tím úspěšným střelcem se stal Miroslav Zdražil, který ve druhé sérii dokázal rozhodnout výsledek dnešního utkání.

STATISTIKY:

Zlín – Sparta Praha 3:2 po sn.

Branky a nahrávky: 15. Palát (Zdeněk Hábl), 18. Zdeněk Hábl (Ferenčík), rozh. náj. Zdražil – 40. Novotný (Ohar), 42. Raul (Ohar). Rozhodčí: Šiška – Tkadlec. Diváci: 27. Vyloučení: 4:2. Třetiny: 1:0, 1:0, 0:2 – 1:0.

ZLÍN: Matoušek – Julina, Mach, Ferenčík, Z. Hábl – Stodůlka, Zdražil, Joppa, Turic, D. Hábl, Ligda, Panák, Palát, Zubek, Korman

SPARTA PRAHA: Vápenka – Zapletal, Raul – Ohar, J. Krupička, Bečvář, Novotný, Frolík, Jirsa, Kapko, Z. Krupička

Text: Patrik Hlaváč
Foto: Jaroslav Kvapil

Sdílejte