Liga má za sebou poslední dvě kola základní části!

Lídr Česká para hokejové ligy Zlín zamířil v rámci svého posledního kola do Havířova, kde už po prvních deseti vteřinách prohrával. Rychlý spád měl také zápas karlovarských Žraloků, kteří hostili doma Olomouc. Hned ve druhé minutě se totiž prosadil Filip Veselý. Nabízíme Vám kompletní záznam posledních dvou ligových kol.

Lídr tabulky prohrál v Havířově

Havířov měl skvělý vstup do zápasu, už po 10 vteřinách hry se trefil Dimitry Lysov, který ujel obraně Zlína, stav byl 1:0. Stejný hráč trefil ve čtvrté minutě tyč zlínské klece. Hosté měli velkou šanci v šesté minutě, Korman se ale k puku na zadní tyči nedostal včas. Hosté se v 8. minutě provinil faulem, ale Havířov výhodu přesilové hry nevyužil, šance Lisova a Popova vychytal Matoušek. Zlín se trefil v 11. minutěZdeněk Hábl prostřelil havířovského gólmana, bylo vyrovnáno 1:1. Jenže Havířov se ve 13. minutě dostal do brejku a Bařák dával na 2:1. Tímto stavem skončila i první třetina.

Ve druhém dějství dal rychlý gól i Zlín. Martin Joppa ujel a po 13 vteřinách vyrovnal na 2:2. Hosté se dostali na koně a na ledě se nám trochu přitvrdilo. Domácí měli šance, ale Popov, Lysov a Hečko se neprosadili. Na druhé straně Jopp, Hábl a Stodůlka, výborného Lepáčka, neprostřelili. Na světelné tabuli svítilo, po 30 minutách hry, skóre 2:2.

Třetí dějství bylo opatrnější, velkou šanci měl hostující Ligda. Jenže opět platilo, nedáš, dostaneš. Domácí Ilja Popov, ve 36. minutě, po zemi překonal Matouška, bylo to 3:2. No a pro hosty bylo ještě hůře. Za minutu navýšil skóre na 4:2, po pěkné souhře celé trojice,  Dimitryj Lisov. Hosté se snažili, ale dokázali už jenom snížit, po pěkné dobře umístěné střele od modré, Josefem Panákem. Havířov doma porazil Zlín poměrem 4:3.

Erik Fojtík (Havířov): Zápas to byl hodně těžký, protože Zlín je kvalitní soupeř, hraje pěkný kombinační hokej a má hodně vyrovnaných hráčů. Bylo to těžké, my jsme sice měli náskok dvou gólů, ale Zlín dokázal snížit a ten závěr byl hodně nervózní.

Tomáš Sedláček (SHK LAPP Zlín): Utkání to bylo důležité, z naší stránky mohu říci, že Havířov dnes nastoupil v plné síle, i s kapitánem ruské reprezentace, a to bylo samozřejmě vidět. Naší kluci to pokrývali, no a troufnu si říci, že nám chybělo malinko štěstíčka. Rozhodla ta jedna minuta, kdy jsme dostali dva góly a byli jsme trochu rozhození. Dneska musím naším klukům hodně poděkovat za výborný odvedený výkon, zasloužili si vyhrát.

Branky a nahrávky: 1. Lisov, 12. Hečko (Bařák), 36. Popov (Hečko, Lisov), 37. Lisov (Popov) – 11. Hábl (Palát), 16. Joppa (Hábl), 43. Ligda (Hábl)

Parahokej Havířov z.s.: Lepáček – Zikmund, Záluský, Kudela, Kudrna, Fojtík – Volkov, Popov, Lisov, Bařák, Hečko, Severin, Mlčák.

Trenér: Petr Kudrna

SHK LAPP Zlín: Matoušek (Molek) – Julina, Mach, Ferenčík, Hábl . Stodůlka, Zdražil, Joppa, Turic, Hábl, Panák, Palát, Zubek, Korman.

Trenér: Tomáš Sedláček

Rozhodčí: Mareček, Monski

Žraloci si smlsli na Kohoutech

Ve velkém stylu vstoupili Žraloci do střetnutí, v němž už od druhé minuty vedli. Filip Veselý si nabruslil na pravý kruh a vystřelil na olomouckého gólmana. Tomu kotouč z lapačky vypadl a doklouzal se za brankovou čáru. V deváté minutě nahazoval puk před branku Geier a s úspěšnou dorážkou přispěchal Radek Zelinka. O tři minuty později zapomněl kotouč před vlastní brankou Haas a Klíma se nacházel sám před brankářem Machem, avšak neproměnil.
Běžela jednadvacátá minuta a Karlovy Vary se znovu radovaly! Na pravé straně zůstal osamocený Karel Wágner, který krásnou akci vyřešil excelentně, jelikož přehodil bezmocného Černocha. Uběhlo šest minut a čtvrtým střelcem Žraloků se stal Patrik Sedláček. Ten se rozjel sám na kohoutí svatyni a doslova si pohrál s olomouckým brankářem. Následně našel mezeru u levé tyče a navýšil vedení na 4:0.

Hladoví Žraloci stále neměli dost! Rennhack sice branku přestřelil, ale kotouč se před ní rychle vrátil, a tak se mezi střelce zápasu zapsal také pohotový Václav Kovářík. O minutu později Veselý předjel bránícího Kardoše, jenž puk předal na Geiera, jehož vychytal luxusním zákrokem Černoch. V závěru zápasu se Olomouci podařilo zaznamenat alespoň čestný zásah, když Zdeněk Klíma z úhlu trochu překvapivě nachytal Macha.

Pražané připsali druhou výhru, opět obrali Olomouc

Sparťanům v letošní sezóně povedlo vyhrát pouze jednou. A to výsledkem 2:1 po nájezdech právě s Kohouty. Druhé vítězství se stejným výsledkem, ovšem už po základní části, přidali pražští hráči se stejným soupeřem.

Zápas byl přitom docela vyrovnaný. V každé třetině padlo po jednom gólu. O ten první se postarali domácí parahokejisté už ve třetí minutě. Miroslav Novotný perfektně vybojoval kotouč a přehodil ho do skrumáže před branku, kde ho našel Jiří Krupička a poslal ho pod saně hostujícího brankáře. O minutu později následovalo slibné přečíslení, které ale po Krupičkově ráně skončilo nad břevnem.

Do konce třetiny pak bylo k vidění ještě několik šancí. Černoch ukradl kotouč z hokejky Raula, který byl sám před brankovištěm. Krupička se zase dostal k odraženému puku, ale před prázdnou brankou promáchl. Olomoučtí vyslali do úniku Jedličku, který pak mířil jen do Vápenkovy masky.

Druhá perioda pak odstartovala pro Kohouty velmi ideálně. Radek Jedlička se po buly dokázal dostat do dobré rychlosti, takže ujel obraně. Tváří v tvář Vápenkovi pak předvedl parádní kličku a zasunul kotouč již do prázdné svatyně. Minutu nato pálil z mezikruží ještě do břevna. Olomouc se vzchopila a začala soupeře přehrávat a tlačit. Ovšem gól z toho nebyl.

Poslední patnáctiminutovka tentokrát rychlou brankou nezačala. Nebylo k tomu ale daleko. Velká příležitost se naskytla během 34. minuty, kdy se Mikuš snažil vymíchat Vápenku, který ale puk zalehl a šanci soupeře zlikvidoval. Jedlička pak byl v další ohromné příležitosti, když z úniku mířil milimetry nad.

Sparta v následující minutě opět potvrdila pravidlo nedáš – dostaneš. Na modré čáře se kolem mantinelu parádně prosmýkl soupeři Zdeněk Krupička, který pak dojel až k brance, položil si soupeřova gólmana blafákem a už jen poslal puk do odkryté branky.

Olomouc pak místo nějakého závěrečného tlaku faulovala. I přesto si ale ještě vytvořila dobrou šanci, když ve vlastním oslabení ujel Klima, který ovšem zakončil jen do vesty domácího brankáře. Hosté to zkusili ještě i v šesti a bez gólmana, ale stav už nesrovnali, a tak Sparta těsně zvítězila v poměru 2:1.

Fantom Krupička čtyřmi góly skolil Pardubice

Sparta porazila na svém ledě pardubické Mustangy a připisuje si tak první tříbodové vítězství v probíhající sezoně! Největší podíl na vítězství Pražanů měli zejména čtyřgólový Zdeněk Krupička, skvěle chytající brankář Vápenka a Alex Ohar, který pro Krupičku připravil tři ze čtyř gólů.

Do první větší šance se v páté minutě dostaly Pardubice, když Hering nalezl dobře postaveného Doležala, ten si však jako poté mnozí další vylámal zuby na brankáři Vápenkovi. Sparta zareagovala šancí Z. Krupičky, který ovšem z prostoru mezi kruhy branku Mustangů vůbec netrefil.

Sparta stupňovala tempo, střeleckou příležitost Raula ještě skvěle dokázal vychytat brankář Kudela, pokus Zdeňka Krupičky z levého kruhu již však lapit nedokázal a pražský klub tak šel do vedení. V závěru první části měli Pražané ještě výhodu v podobě přesilové hry, tu nikdo z nich ale využít nedokázal, první třetina tak skončila stavem 1:0 pro domácí.

Tým z hlavního města začal druhou část stejným způsobem jako končil tu první, již po šestatřiceti vteřinách se podruhé v zápase prosadil Zdeněk Krupička, když zakončil pohlednou akci střelou z bezprostřední blízkosti. Následně dostaly Pardubice možnost dostat se zpět do zápasu, v krátkém časovém sledu byli vyloučeni sparťanští Frolík a Z. Krupička. Jedinou větší šanci si však za čtyři minuty početní převahy vytvořil Doležal, jeho teč po nahození jednoho z hostů nadělala Vápenkovi starosti, ale sparťanský brankář svůj tým podržel.

A tak opět trestala Sparta, Ohar ujel hostující obraně a kotouč posunul na Zdeňka Krupičku, který efektivní kličkou zkompletoval hattrick. O několik sekund poté mohli hosté snížit, střela Doležala i následné hostující dorážky se však staly obětmi skvělého brankáře Vápenky. Ten poprvé v zápase kapituloval až ve dvacáté čtvrté minutě, Marek Michalec se zmocnil kotouče v prostoru mezi kruhy a o tyčku neomylně zakončil. Stav 3:1 vydržel na světelné tabuli jen něco přes minutu, z pravého kruhu se rozmáchl kdo jiný než Zdeněk Krupička a dal Spartě opětovný klid v podobě třígólového vedení. Naději Pardubicím vykřesal jejich kapitán Pavel Kubeš, necelé tři vteřiny před koncem třetiny propálil vše, co mu stálo v cestě.

Branky a nahrávky: 14. Krupička Z. (Ohar), 16. Krupička Z. (Kapko, Raul), 22. Krupička Z. (Ohar), 25. Krupička Z. (Ohar, Kapko) – 24. Michalec (Kolek, Hering), 30. Kubeš

Vyloučení: 3:3

Využití: 0:0

Rozhodčí: Bauer, Výborný

Sparta para hokej: Vápenka – Raul, Zapletal – Frolík, Ohar, Krupička J. (C), Krupička Z. (A), Kapko, Bečvář, Novotný, Jirsa

Karlovy Vary, CS: Kudela – Buhr R., Kubeš (C), Kvoch – Chudomský, Raška, Buhr V., Neuman, Hering, Kolek, Doležal (A), Michalec, Kubeš (C), Šurc

Sharks brali výhru nad Pardubicemi až v nájezdech!

Od začátku střetnutí měla karlovarská pětka trvalý nápor, z něhož ujel sám Bernhard Hering. V úniku ale Bohumíra Macha nepřekonal, jelikož domácí brankář zasáhl lapačkou. Ve čtvrté minutě se skóre už poprvé posunulo. Hering totiž naservíroval puk ideálně do jízdy Pavlu Kubešovi, jemuž už stačilo nastavit hůl a zamířit za přesouvající se ho gólmana Karlových Varů 0:1. Avšak ještě v první třetině Západočeši našli odpověď. Kudelou vyražený puk nekompromisně do sítě poslal pohotový Michal Geier 1:1. Ve třinácté minutě až moc přesně mířil Veselý, jehož pokus se zastavil o brankovou konstrukci.

Dvě a půl minuty po začátku druhé části odskočili Mustangové zpátky do vedení! Před odkrytou brankou uklidil černou gumu Bernhard Hering, jenž se v takových situacích často nemýlí 1:2. O tři minuty později na svého spoluhráče navázal Pavel Doležal, který si počínal zkušeně a nedal ležícímu Machovi šanci zasáhnout 1:3.

Psala se třiatřicátá minuta, ale Geier sám proti Kudelovi neuspěl. Až v sedmatřicáté minutě se Západočechům povedlo odčarovat kouzlo reprezentačního brankáře. Frank Rennhack byl velmi dobře postavený, a tak v pohodě doklepl kotouč do pardubické klece 2:3. O minutu později domácí obraně ujel Pavel Kubeš, jenž zkoušel vyzrát na Macha technicky. Jenomže pod brankářovým betonem nebylo místo. V jednačtyřicáté minutě bylo srovnáno! Karlovy Vary se nacházely znovu v trvalém tlaku, který dokonal ve vstřelenou branku Karel Wágner 3:3. Střetnutí tak došlo k nájezdům, v nichž se radoval pouze Karel Wágner. Domácí útočník levačkou totiž našel místečko přesně u tyčky a rozhodl o vítězství Žraloků 4:3 PP.

Českou para hokejovou ligu teď čeká nezvyklé rozuzlení, a to superfinále, do kterého se zapojí všech šest para hokejových celků. Sledujte parahockey.cz a o vítězi ligového ročníku 2021/22 budete vědět jako první!