Para hokejová „rouškovaná“

Běžně by byli na ledě v Nymburku a trénovali by na blížící se vrchol letošní sezóny – para hokejové mistrovství Evropy ve Švédsku. Jenže koronavirová pandemie změnila každodenní život také české para hokejové reprezentaci a celému organizačnímu týmu.

Vápno to umí v bráně i za šicím strojem

Velký muž s charismatickým hlasem. Michal Vápenka hájí bránu české para repre. Umíte si přestavit, jak tento neprůstřelný muž vypadá za šicím strojem? My ano! I Michal se totiž zapojil do šití roušek. „Stihl jsem ušít jen pro svou a sestry rodinu. Upřímně, pak už jsem neměl materiál ani sílu v tom pokračovat,“ dodal Michal Vápenka, který zároveň roušku poctivě také sám nosí kdykoliv musí vyrazit mimo svůj domov.

Velký muž dokáže velké věci. Michal Vápenka se šití rozhodně nebojí!

Rouška coby módní doplněk

Přesně takto to pojal pro změnu útočník české para hokejové reprezentace Zdeněk Krupička. „Co se týče vzhledu roušek, tak ty nápady jsou moje. Ale sám nešiju, to se přiznám, že fakt neumím. Šijou mi je moje kolegyně z tiskárny v Letňanech. A určitě ještě nějaké další přibudou,“ dodal Zdeněk, který už teď má roušky ve stylových klubových barvách a motivech.

Zdeněk Krupička a jeho modely roušek – chránit sebe i okolí se dá i stylově.

Do výroby roušek se zapojil i organizační tým Českého para hokeje

Eva Dawson má na starosti v rámci Českého para hokeje vzdělávací sekci a Para tour. Jenže školy jsou zavřené, a tak ani Eva nelenila a vytáhla starý šicí stroj po mamince. Obvolala obchody s potravinami ve Studénce, kde bydlí a nabídla, že ušije roušky tamním prodavačkám. Podobně to udělala i Zuzana Glacová nebo Alžběta Flaschková. Media a marketing, to je běžně jejich parketa v rámci Českého para hokeje. Bety ale hned po vyhlášení nouzového stavu rozvážela roušky pro lidi, kteří je akutně potřebovali. Zuzana pomáhala své sestře a kamarádkám v Těrlicku. Díky jejich práci putovalo přes sto roušek třeba na JIP oddělení Vítkovické nemocnice.

Eva vyrábí roušky pro prodavačky.
Zuzana pomáhá s výrobou roušek pro nemocnici, rodinu i kamarády. Všchny roušky pak zároveň rozváží.

Jak hráči, tak i organizační tým ale dobře ví, že nám spíše než šicí stroje, sluší hokejky a ledová plocha. Věříme, že se situace brzy uklidní. Všem hráčům i fanouškům přejem teď ale v první řadě hlavně zdraví a klid.

Trenér reprezentace Jiří Bříza a Jiří Šindler a Jan Szturc během porady Českého para hokeje.

Sdílejte