Cenné zkušenosti i hodiny tvrdého tréninku během soustředění nováčků v Norsku

Pět dnů, šest nadějných českých para hokejistů. To bylo náročné, ale nabité informacemi a praktickými radami soustředění v Norsku. To pro nové talentované hráče z celého světa připravil trenér norské para hokejové reprezentace Espen Hedge.  „Program byl hodně náročný, na ledě jsme trávili denně i několik hodin. Součástí kempu pak byly i přátelské zápasy a následné rozbory případných chyb v zápasech u videa,“ řekl Václav Hečko, nový talentovaný hráč českého para hokeje.  „Ani ve volném čase jsme ale nijak nelenošili. K dispozici byla úžasná ledová plocha pod širým nebem, kde jsme ještě navíc rádi trénovali,“ dodal s nadšením zážitky z norského kempu.

Naši kluci jasně svou formou a připravenosti dominovali

Nové naděje českého para hokeje během tréninku pod norským otevřeným nebem

Nadšení přitom rozhodně neskrýval ani trenér české para hokejové reprezentace Jiří Bříza. Ten zastával na kempu hned dvojí roli. Nejen, že přivezl do Norska početnou českou výpravu nových para hokejových nadějí, ale zároveň působil jako odborný poradce celého soustředění.  „Musím říct, že co se týká dovedností, tak naši kluci výrazně na kempu dominovali. Je to úžasné s ohledem na to, že někteří z nich trénují para hokej jen půl roku,“ řekl Jiří Bříza. Na pětidenním soustředění se setkali noví hráči z Norska, Japonska, Lotyšska, Finska a Švédska a České republiky. Kompexnost celého kempu pak ocenil opět Václav Hečko. „Hodně mě překvapily místní podmínky pro trénink para hokeje. Mají krásně přizpůsobený bezbariérový zimní stadion. Ubytování bylo skvělé a hlavně jídlo bylo na úrovni! Zdravé a lehké a velice chutné, což samozřejmě souviselo s energii na ledě,“ hodnotil Václav Hečko. „Kluci si to obrovsky užívali, byli plně herně zaneprázdnění a hlavně, odnesli si hodně motivace do budoucího rozvoje,“ zakončil trenér české reprezentace Jiří Bříza.

Ani po návratu do Česka přitom šest nadějných hráčů nemělo čas na oddych. Ihned se totiž část z nich opět zapojila do plného tréninku na ledě v Nymburku, kde probíhají pravidelné tréninky české para hokejové reprezentace.

Sdílejte

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Podpořte český
para hokej

I malá suma pomůže českým para hokejistům splnit si své sny.

SPONZOŘI KEMPŮ