Češi na úvod turínského turnaje porazili s přehledem Italii 6:0

Česká parahokejová reprezentace vstoupila do prvního zápasu mezinárodního para hokejového turnaje v Turíně proti domácímu národnímu týmu velmi aktivně. Češi po celou dobu kontrolovali hru a nedovolili Italům na nováčka v naší bráně Michala Černocha téměř vůbec vystřelit. Po první třetině šli Češi díky Patriku Sedláčkovi do šaten s jednogólovým vedením. Tento hráč určil ale také další vývoj utkání.

Češi byli na ledě znatelně rychlejší a na puku taky o poznání jistější. Díky tomu si vynutili ve druhé třetině hned tři vyloučení na italské straně. Obrovskou střeleckou chuť dnes prokázal zejména Patrik Sedláček, který ve druhé třetině zkompletoval svůj vůbec první hattrick v národním dresu. „Byli jsme víc draví na tom puku, chtěli jsme víc vyhrát, šli jsme Italům do těla a popravdě, oni si ani moc dneska neškrtli,“ řekl útočník Patrik Sedláček. „Odehráli jsme zápas ve vysokém tempu a skvělém nasazení. Patrikovi dneska ten zápas sednul, na puku si věřil, a to taky ukázal při těch gólech. Třetí gól dal italskému brankáři naprosto chladnokrevně a na svou pozici si trpělivě počkal,“ komentoval výkon Sedláčka trenér české parahokejové reprezentace Jakub Novotný.

Ani ve třetí třetině se obraz hry příliš nezměnil. Češi na ledě jasně dominovali a když se do listiny střelců připsali také Veselý, Palát a Zelinka, bylo o výsledku prvního duelu turínského turnaje rozhodnuto. Češi porazili domácí tým 6:0. Svou nulu hned při prvním reprezentačním startu si mohl zapsat také gólman Černoch. „My jsme ho sem vzali, aby si vyzkoušel mezinárodní úroveň, protože se mu v naší domácí lize daří. Dneska ho Italové moc nevyzkoušeli, ale třeba si proti Norsku zachytá víc. Ale nula je nula a historie už se neptá, kolik na něj šlo střel,“ hodnotil trenér Novotný. „Máme ale na čem stále pracovat. Zpracování puku nebo nepřesné nahrávky, ale to jsou záležitosti u jednotlivých hráčů a věřím, že na tom zapracují a do dalších zápasů na turnaji to bude lepší,“ doplnil hodnocení dnešního výkonu české parahokejové reprezentace Jakub Novotný.

Druhé utkání odehrají Češi zítra od 18:00 proti Norům. Ve středu české parahokejisty pak čekají dokonce hned dva zápasy. Vítěz základní části pak bude čekat na svého finálového soupeře.  Záznam duelu Česko vs. Itálie najdete na YouTube kanálu Českého para hokeje.

Text: Zuzana Glacová
Foto: Torneo Para Ice Hockey

Sdílejte