Češi v Pekingu skončili šestí, Itálii podlehli v prodloužení

Češi v zápase dokázali z jednogólové ztráty vytvořit jednogólové vedení. Poslední branku navíc vstřelili v poslední minutě třetí třetiny. Italům se ale povedlo vyrovnat 12 vteřin před třetí sirénou a o umístění Česka na 6. místě rozhodli v prodloužení.

V první třetině jsme se branky nedočkali ani od jednoho týmu. Blíže k ní měli čeští para hokejisté. V šesté minutě Filip Veselý pronikl středem kluziště a obloukem na levém kruhu si dokázal vytvořit prostor ke střele. Ta italského brankáře pořádně protáhla, s vypětím všech sil ji ale posunul na tyč.

Dvacet vteřin před první sirénou měla navíc italská defenziva problémy se střílenou nahrávkou Kubeše na Michala Geiera. Skóre se ale měnilo až ve druhé třetině, navíc se jako první prosadili Italové. Gianluigi Rosa si najel v rychlosti ze strany a puk poslal přesně do horního odkrytého růžku české branky.

Za necelé tři minuty ale přišla česká odpověď po spolupráci českých mladíků Veselého a Ohara. Šestnáctiletý Filip Veselý objel s pukem italskou bránu a našel na středu o dva roky staršího Alexe Ohara. Druhý jmenovaný puk z první poslal do italské sítě a vyrovnal zápas.

Češi zápas otočili po úspěšném trestném střílení, které bylo po zalehnutí puku v brankovišti nařízeno rozhodčím Espositem. Miroslav Novotný si počínal velmi zkušeně, několikrát si pod sáněmi prohodil puk a pak přesně zamířil na pravou stranu.

Italové ale druhou trefou v zápase Gianluca Roseho vyrovnali skóre na 2:2. To ale nebylo z napínavého zápasu všechno. 45 vteřin před koncem utkání poslal Českou republiku do vedení Michal Geier, který se šikovně zbavil dotírajícího obránce a puk napálil do italské sítě.

Už se zdálo, že zápas je rozhodnutý, ale 12 vteřin před koncem třetí třetiny poslal duel do prodloužení Andrea Macri, který se rozhodl hned po vyhrané italské buly vystřelit a oběma týmům tak ještě svým přesným zásahem prodloužil pobyt na ledě v pekingském Národním krytém stadionu.

Ze zápasu nakonec odjíždějí šťastnější Italové. O jejich výhře rozhodl po úniku a stažení hry do strany Christoph Depaoli.

Češi tak skončili na turnaji na 6. místě, Italové na místě 5.

ČESKO – ITÁLIE 4:3 po prodloužení (0:0, 1:1, 2:2 – 0:1)

Branky a nahrávky: 28. Ohar (Veselý, Palát), 38. Novotný (TS), 45. Geier (Novotný, Raul) – 25. Rosa (Macri), 41. Rosa (Larch, Depaoli), 45. Macri (Rosa), 52. Depaoli (Macri).
Rozhodčí:
 Esposito (USA) – Beelen (NED), Fazekas (SRB).
Vyloučení:
 Doplníme později. 
Využití:
 Doplníme později. 
Střely na branku:
 Doplníme později. 
Česko: Česko:
 Vápenka – Frolík, Kubeš, Zelinka, Doležal – Raul, Palát, Krupička, Veselý, Geier, Sedláček, Novotný, Ohar, Hábl. Trenér: Jakub Novotný
Itálie: Kasslatter – Enderle, Rosa, Cavaliere, Balossetti, Macri, Kerschbaumer – Larch, Depaoli, Radice, Kafmann, Andreoni, Remotti, Torella. Trenér: Massimo da Rin de Lorenzo.

Text: Michael Schuster
Foto: Jan Malý

Sdílejte