Paralympijské zlato obhájili Američané. ZPH Peking 2022 končí

Opakované finále z před čtyř let. O nejcennější kov z paralympijských her v Pekingu se opět, tak jako v Pchjongčchangu, utkaly týmy USA a Kanady. Historicky první medaili pak vybojovali už včera para hokejisté domácí Číny, kteří jasně porazili Jižní Koreu 4:0.

Dnešní finále bylo závěrečnou tečkou nejen za para hokejovým turnajem, ale i celou zimní paralympiádou. V zápase o zlato se utkali týmy, které dominují para hokeji už několik let. I když do duelu s USA vstoupili aktivněji Kanaďané, páté paralympijské zlato a čtvrté v řadě získali výhrou 5:0 jasně para hokejisté USA. 

Se Zimními paralympijskými hrami Peking 2022 se dnes oficiálně rozloučili i čeští para hokejisté na slavnostním závěrečném ceremoniálu. Češi na turnaji skončili šestí. Zkušené matadory doplnili mladí hráči, kteří byli v sestavě českého národního týmu vidět. Potvrdili tak směr, který si Český para hokej nastavil po úspěšném domácím šampionátu v Ostravě v roce 2019 a sice, přivést k para hokeji mladé, nadšené hráče. V rozvoji bude para hokej určitě pokračovat i po paralympiádě. Jak ale turnaj hodnotí trenér Jakub Novotný? Přímo z místa zaznamenal dojmy českého reprezentačního kouče Michael Schuster.

Rozhovor s trenérem Jakubem Novotným pro hokej.cz.

Text: Zuzana Glacová
Foto: Český para hokej/ paralympic.org

Sdílejte