Česká para hokejová reprezentace opět na místě činu

Česká para hokejová repre
Po více než půl roce od nezapomenutelného MS v para hokeji Ostrava 2019 se česká para hokejová reprezentace vrátila do Ostravar Arény. Tentokrát ale v úplně jiné roli. Jako fanoušci sledovali zápas Česko – Německo v rámci Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji juniorů do 20let.

„My jsme tady od našeho šampionátu nebyli a chtěli jsme si připomenout tu atmosféru, kterou jsme zažili. Na jeden zápas přišel tehdy i Vašek a my jsme rádi, že to propojení mezi reprezentacemi funguje,“ řekl trenér české para hokejové reprezentace Jiří Bříza. Toho pojí s trenérem mladých hokejistů Václavem Varaďou dlouhodobé přátelství. Také asistent kouče juniorů byl přitom součástí MS v para hokeji Ostrava 2019. Patrik Eliáš se zúčastnil ještě před turnajem přípravného tréninku s para hokejisty.

Počínání juniorské reprezentace sledovala přímo v Ostravar Aréně společně se svým koučem i další desítka para hokejistů, včetně realizačního týmu para hokejové reprezentace. „Za nás tady lidé asi více fandili, bylo to takové živější. Kdyby se ale tady teď více fandilo, tak by to určitě klukům na ledě pomohlo a nabudilo by je to,“ komentoval zápas v rozhovoru pro Českou televizi útočník Miroslav Novotný. Na para hokejové mistrovství, které se letos konalo v Ostravě, vzpomínal i komentátor České televize Robert Záruba. „Kluci zaplnili halu, ale i éter, svým optimismem, hrou, svým poselstvím. No a jsou zpátky, aby si užili teď atmosféru jako diváci,“ řekl Robert Záruba v přímém přenosu zápasu Česko – Německo. „Je to samozřejmě úplně jiné, protože teď je v Ostravě mnohem více cizinců. Na našem turnaji to prostě bylo vřelejší a domácí,“ dodal Jiří Bříza.

Ani podpora para hokejistů a dalších více než osmi tisíc diváků české juniorské reprezentaci k výhře nad Německem nepomohla. Češi po vítězství nad Ruskem tentokrát podlehli Německu 3:4. Atmosféru světového šampionátu si ale nejen čeští para hokejisté užívali. Po vánoční přestávce i je čeká opět návrat na led. V pravidelných trénincích pokračují v Nymburku.

Sdílejte

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Podpořte český
para hokej

I malá suma pomůže českým para hokejistům splnit si své sny.

PARTNEŘI PROJEKTU