Nejlepší para hokejové momenty roku 2019

Nejlepší para hokejové momenty
Minulý rok byl pro para hokej přelomový. Fantastické mistrovství světa odstartovalo neskutečnou podporu fanoušků a nejen čeští para hokejisté si užili jedny z nejlepších momentů v životě. Ohlédněme se zpět na ty nejzásadnější okamžiky para hokeje v roce 2019.

1. Česká republika organizovala dosud nejnavštěvovanější Mistrovství světa v para hokeji s rekordními 45 000 diváky, kteří přišli fandit loni na jaře do Ostravar Arény. Popularita para hokeje je větší od té doby větší, než kdy jindy. Kromě rekordní návštěvnosti na místě událost sledovalo i několik set tisíc diváků ve 130 zemích světa prostřednictvím internetu a satelitu. Vysílala ji např. NBC během přestávek v NHL a živé přenosy zápasů poprvé přenášela ČT1. Ambasadorem celého turnaje byla legenda NHL Dominik Hašek.

2. Ve finále mistrovství světa vyhrály USA proti Kanadě rekordní čtvrtý světový titul poté, co Brody Roybal vstřelil vítězný gól v prodloužení, aby svému týmu získal vítězství 3: 2. Světový titul přišel jen rok poté, co USA vyhrály rekordní třetí po sobě jdoucí a čtvrtý celkový paralympijský titul. Celkem získaly posledních šesti mistrovství světa čtyři zlaté medaile.

3. Rusko v listopadu ovládlo Mistrovství světa skupiny B v Berlíně a po několikaleté dopingové stopce se vrátilo do A skupiny.

4. Slovensko postoupilo do A skupiny poprvé v historii poté, co na světovém šampionátu B skupiny získalo stříbro. Slovensko vybojovalo své místo v nejlepší para hokejové skupině světa až během dramatického zápasu s domácím celkem Německa. Slováci tento duel strhli na svou stranu až v prodloužení výsledkem 1:2. V posledním zápase šampionátu navíc rozdrtili tým Polska výsledkem 11:0 a mohli tak začít slavit. Slovenský brankář Eduard Lepacek byl navíc jmenován nejlepším brankářem turnaje.

Není k dispozici žádný popis fotky.

5. Čína, hostitelský stát příštích zimních paralympijských her v roce 2022, získala bronzovou medaili na mistrovství světa B skupiny pouze rok poté, co postavila svůj historicky první národní para hokejový tým. Po zisku titulu v C skupině v listopadu 2018 Čína zabojovala s nejlepšími v B skupině a skončila na třetím místě. Vypadá to, že na paralympiádě 2022 bude o jednoho silného soupeře navíc.

Na obrázku může být: 1 person, smiling , playing a sport a outdoor

Sdílejte

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin