Česká para hokejová reprezentace převzala ocenění Rekordy handicapovaných hrdinů

Už popáté se pod záštitou Moravskoslezského kraje udělovaly ceny Rekordy handicapovaných hrdinů (RHH). Cílem tohoto vyznamenání je konkrétně oceňovat a přispívat netradičními formami k lepšímu informování veřejnosti o aktivitách lidí se zdravotním postižením i těch, kteří se jim věnují. Dnes si v aule Krajského úřadu Moravskoslezského kraje toto ocenění převzala i česká para hokejová reprezentace.

Za celý tým ocenění převzali trenér para hokejového národního týmu Jiří Bříza, asistent trenéra Jan Szturc, gólman Martin Kudela a útočník Václav Hečko. „Příběh národního týmu para hokeje je zajímavý a inspirující natolik, že byl porotou vybrán pro ocenění v projektu Rekordy handicapovaných hrdinů za rok 2021,“ řekl organizátor RHH Jiří Muladi. Para hokejisté porotu zaujali zejména svou bojovností a tím, že motivují ostatní handicapované v překonávání nejrůznějších překážek. Ukazují ale také, že i zdravotně znevýhodnění mohou sportovat nebo dokonce soutěžit a reprezentovat svou vlast na mezinárodních turnajích. „Ocenění si moc vážíme a hlavně doufáme, že vám dokážeme vaši důvěru vrátit opět na ledě, protože tam nám to jde prostě nejlépe,“ řekl za celý tým trenér Jiří Bříza.

Kromě pamětní desky a speciální publikace reprezentace převzala také odměnu 5000 Kč, celá tato částka putuje na transparentní účet a bude sloužit dalšímu rozvoji para hokeje u nás.

Para hokej přitom nebyl v rámci Rekordů handicapovaných hrdinů oceněn poprvé. Dva roky zpět porota ocenila také organizační tým Mistrovství světa v para hokeji Ostrava 2021, a to v rámci kategorie Projekty handicapu.

Foto/Text: Zuzana Glacová

Sdílejte

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin