Česko-slovenské derby vyznělo jasně pro zkušené Čechy. Ve čtvrtfinále narazíme opět na Čínu

ROZŠÍŘENO

Češi v posledním utkání základní skupiny porazili Slovensko 3:0 a v tabulce skupiny B obsadili druhé místo. Další klič turnaje je jasný. Zatímco Slováci už další utkání na paralympiádě neodehrají a skončí sedmí, Češi se utkají zítra ve čtvrtfinále, už podruhé v turnaji, na domácí Čínu.

Federální derby začalo lépe pro české hráče. Z utkání uplynulo sotva jeden a půl minuty, a puk už se třepetal ve slovenské brance. Patrik Sedláček obral v pravém rohu kluziště slovenské beky a přesnou přihrávkou do předbrankového prostoru našel nikým nehlídaného Zdeňka Krupičku, pro kterého už byla práce jednoduchá. Jemným zpracováním a přesnou střelou poslal Čechy do vedení.

Hráči se lvem na dresu mohli svůj náskok v první třetině ještě navýšit, všechny šance ale dokázal slovenský brankář Lepáček zlikvidovat. Po první třetině tak platil stav 1:0 pro Česko.

Po samostatném úniku Hečka a o chvíli později po úniku Hábla se ve druhé části skóre ještě neměnilo. Rychlá kombinace středem kluziště o další dvě minuty později už ale české příznivce rozjásala. Ohar vyvezl puk do útočného pásma a přihrávkou za sebe našel Paláta. Druhý jmenovaný ještě puk přistrčil kapitánovi Pavlu Kubešovi, který propálil puk do brány v teploměru slovenského brankáře, tedy v prostoru mezi tělem a paží.

V posledních patnácti minutách byl k vidění stále nesmírně bojovný výkon plný tvrdých osobních soubojů. K vidění byl i další gól. Postaral se o něj Michal Geier, který těžil především z další skvělé práce Sedláčka v rohu hřiště. Asistenci si připsal také Doležal, který puk Geierovi nahrál do dobré palebné pozice.

První vzájemný zápas Česka a Slovenska na Paralympijských hrách tak dopadl lépe pro Čechy. Ti se ve skupině umístili druzí za domácí Čínou a už ve středu se právě s domácím týmem utkají o postup do semifinále.

Výsledek třetího zápasu Čechů na paralympiádě:

ČESKO – SLOVENSKO 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Krupička (Sedláček, Geier), 25. Kubeš (Palát, Ohar), 40. Geier (Doležal, Sedláček).
Rozhodčí: 
Webinger – Fergenbaum (oba Kanada), Bellen (Nizozemsko).
Vyloučení:
 2:4.
Bez využití.
Střely na branku:
 19:7.
Česko: Vápenka – Wágner, Kubeš, Doležal, Zelinka – Novotný, Geier, Hábl, Ohar, Hečko, Veselý, Raul, Palát, Sedláček, Krupička, Frolík. Trenér: Novotný.
Slovensko:
 Lepáček – Hlinka, Štít, Kaščák, Ferenčík, Kardoš – Ligda, Fojtík, Turic, Večerek, Stašák, Joppa, Korman. Trenér: Bielečka.

Komunikace ZPH Peking 2022 probíhá ve spolupráci s Českým paralympijským výborem a agenturou Premier Sports CZ.

Text: Zuzana Glacová, Michael Schuster
Foto: Jan Malý

Sdílejte