Boj o vše! Cesta k medaili vede přes čínského giganta

Souboj Davida s Goliášem. I tak se dá nazvat dnešní čtvrtfinále Zimních paralympijských her Peking 2022, ve kterém proti sobě nastoupí domácí Čína a česká para hokejová reprezentace. Na turnaji se potkají tyto týmu už podruhé, Češi doufají, že tentokrát s opačným výsledkem.

V kabině české reprezentace poletuje nervozita, ale i odhodlání. O Číně před turnajem věděli její soupeři jen máloco. Ví se ale, že se domácí para hokejisté na turnaj připravovali s neomezeným finančním rozpočtem a ruský trenér mohl vybírat z nekonečného počtu hráčů. Zato český tým pracuje spíše jako rodina. Zkušené matadory doplnili nováčci, jak říká správně reprezentační kouč Bříza, „v české kabině brousíme diamanty“. „Určitě to bude dnes hodně bolet. Jsme už pobouchaní z minulých zápasů, ale my doufáme, že to bude více bolet Číňany, my na tom ledě prostě necháme absolutně všechno,“ komentoval poslední chvilky před zápasem kapitán české para hokejové reprezentace Pavel Kubeš

Češi nastoupí v plné sestavě

Hned v úvodu turnaje se zranil Radek Zelinka, kterému italský hráč způsobil bodné poranění levé ruky. Šrámy na těle léčil v posledním utkání také gólman Martin Kudela. Pro čtvrtfinálový zápas ale nastoupí kompletní česká sestava. „My se na ten zápas těšíme, čeká nás teď poslední rozbor u videa a doufáme, že naše taktika bude na Čínu fungovat,“ řekl šéftrenér Jakub Novotný. Čína zatím na paralympiádě všechny své soupeře valcovala rychlou, aktivní hrou. I na to se ale svěřenci Jakuba Novotného a Jana Szturce připravují. Čína počastovala ve třech zápasech soupeře osmnácti góly, což je nejvíce v rámci celého turnaje. Domácí drží ale i další primát. V sestavě má Čína také jedinou para hokejistku na celém turnaji, tou je osmatřicetiletá útočnice Yu Jing. Symbolicky natstoupila za Čínu během včerejšího utkání proti Itálii a oslavila tak i Mezinárodní den žen. Zda nastoupí také v dnešním utkání ještě není jasné.

Sledujte zápas Čína vs. Česko živě na programu ČT sport dnes od 13:00 a fanděte našim para hokejistům! Souboj proti para hokejovému gigantovi začíná už za malou chvíli. 

Jsme #srdcemparahokeje jsme #nezlomni

Komunikace ZPH Peking 2022 probíhá ve spolupráci s Českým paralympijským výborem a agenturou Premier Sports CZ.

Text: Zuzana Glacová
Foto: IPC/ Jan Malý

Sdílejte