MS v parahokeji bude hostit poprvé Kanada

Parahokejový světový šampionát se vůbec poprvé bude konat v hokejové kolébce. Mistrovství světa bude hostit od 28. května do 4. června kanadské Moose Jaw v Sasku. Turnaje se zúčastní osm nejlepších světových týmů, které budou již tradičně bojovat o titul ve dvou skupinách. Česká parahokejová reprezentace bude mít ve skupině A nelehké soupeře, mimo jiné vládnoucí mistry světa i paralympijské vítěze z USA.

Převzato z Hockey Canada

Ke Kanadě se ve skupině A připojí Česko, Jižní Korea a Spojené státy americké, přičemž dva nejlepší týmy si postoupí přímo do semifinále a dva další projdou čtvrtfinálovým soubojem. Ve skupině B se o zbývající dvě čtvrtfinálová místa utkají Čína, Německo, Itálie a Norsko.

Celý turnaj odstartuje zápasem Česko vs. Jižní Koreou v 11:00 místního času, první zápas Kanady se uskuteční o den později, tedy 29. května v 19:00 místního času taktéž proti Koreji. Pro domácí odvetný zápas o zlatou medaili na zimních paralympijských hrách 2022 s Kanadou a Spojenými státy pak bude ostře sledovaných duelem posledního 31. května od 19:00 opět místního času.

Všech 20 zápasů, včetně zápasu o zlatou medaili 4. června 2023, se bude hrát v Moose Jaw Events Centre.

„Jsme v Hockey Canada nadšení, že může spolupracovat s City of Moose Jaw na pořádání mistrovství světa v parahokeji už letos na jaře,“ řekl Ryan Robins, ředitel akcí a objektů v Hockey Canada. „Naše organizace je odhodlána pokračovat v rozvoji parasportů a to právě i pořádání této prestižní akce vůbec poprvé v Kanadě, to je pro nás významným milníkem,“ dodal Robins. „Bude to příležitost pro fanoušky na celém světě, aby si naladili a viděli to nejlepší, co náš sport může nabídnout, s nelítostnou konkurencí a působivými příběhy na začátku dalšího paralympijského cyklu,“ dodala Michelle Laflamme, manažerka World Para Ice Hockey.

Bridgewater, NS – 2022-11-28 – Game 3 – USA v. Italy during the 2022 Para Hockey Cup in Bridgewwater, Nova Scotia, Canada. (Photo: Matthew Murnaghan/Murnaghan Photo)

Spojené státy americké jedou na světový šampionát jako pětinásobný mistr světa. Největší soupeř Američanů – Kanada ale pro změnu drží rekord v největším celkovém počtu medailí z mistrovství světa. Celkem jich javorové listy posbíraly 10, včetně čtyř zlatých (naposledy v roce 2017). Češi byli v rámci mistrovství světa elitní skupiny A nejlépe 4. na MS v Ostravě 2019. Na poslední paralympiádě loni v Číně pak obsadili 7. místo.

Informace o vysílání zápasů a harmonogram turnaje bude zveřejněn v následujících týdnech. Sledujte @parahockey.cz na sociálních sítích a fanděte české parahokejové reprezentaci na mistrovství světa v Kanadě!

Text: Zuzana Glacová/ Hockey Canada

Sdílejte