Závěrečný boj ligy: Flamingos uzavřeli svou první sezónu sedmým místem

Jako poslední zápas parahokejové ligy byl na programu souboj o konečné sedmé místo. Utkaly se spolu celky Motoru s Flamingos. Jihočeši překvapivě ovládli první duel a nakonec si tak vynutili rozhodující třetí zápas, ve kterém se v Budvar aréně poprali o sedmou příčku.

Domácí sice začali velmi aktivně, ale po povedeném protiútoku se jako první radovali Ostravané. Václav Hečko ukázal své kvality a po prokličkování mezi obránci vyslal na Reastovu branku nechytatelnou ránu. Těsně před sirénou mohl vyrovnat Špaček, ke kterému vyrazil gólman Kudela Roppův projektil. Pohotovým zakončením ale zasáhl jen výstroj brankáře Flamingos.

Slezané odskočili do dvoubrankového vedení zásluhou rychlíka Václava Hečka. Reprezentační útočník nabral kotouč ve vlastním obranném pásmu a nádhernou individuální akci zakončil přesnou ranou k tyči. Téměř identický scénář se zopakoval i před koncem druhé čtvrthodiny, tentokrát však do odkryté klece nedokázal zakončit Ropp.

Po necelých třech minutách závěrečné periody vedli Flamingos už 3:0. Po přiťuknutí Szturce zkompletoval Václav Hečko výstavní ranou hattrick. Ani tak ale neměl dost. Václav Hečko si našel odražený puk po střele Němce a do odkryté sítě přidal čtvrtý zářez. Necelou půlminutu po opětovném vhazování ale zužitkovali lépe domácí. Roman Špaček po rychlé akci snížil na 1:4, což byl i konečný stav utkání. Sedmé místo tak berou hráči Flamingos, zatímco osmý končí Motor České Budějovice.

Branky a nahrávky: 40. Špaček – 9. Hečko, 25. Hečko, 33. Hečko (Szturc), 40. Hečko (Němec)

Motor sledge České Budějovice: Reast – Zajan (A), Rumplík, Klíma (A), Záluský – Ropp, Běhounek (C), Lacko, Laibacher, Kalina, Zikmund, Špaček
Trenér: Martin Zikmund

Flamingos Ostrava: Kudela M. (Staněk) – Kudela V. (A), Handl, Vrubel (C) – Puchein, Gábor, Szturc, Gotthardt, Varga, Bařák (A), Němec, Hečko
Trenér: Jan Szturc


Autor reportáže: Štěpán Navrátil
Foto: FB Flamingos Ostrava

Sdílejte