Po dvou volných dnech čeká českou parahokejovou reprezentaci čtvrtfinále s Itálií

Česká parahokejová reprezentace měla nejnáročnější vstup do světového šampionátu v kanadském Moose Jaw ze všech týmů. Po příletu a dvou dnech aklimatizace, čekaly parahokejisty hned tři extrémně těžké zápasy základní skupiny ve třech dnech. Proto čeští hráči ocenili před čtvrtfinále dvoudenní relax u kanadských jezer, ale i v rukou fyzioterapeutů.

Odpočinek, nákupy, videorozbory zápasů, ale i krmení syslů nebo koupání v ledovém jezeře Buffalo Pound Lake. Tak využila česká parahokejová reprezentace první dva volné dny na kanadském šampionátu. „My jsme samozřejmě s trenéry naordinovali hráčům regeneraci, aby si mohli všichni konečně pořádně odpočinout. U jezera jsme fakt chtěli úplně vypnout, ale velká část zátěže teď padla na fyzioterapeuty, doktora a kustoda, kteří naopak měli co dělat,“ řekl k volnému programu trenér české parahokejové reprezentace Jiří Bříza. „Už jsme tu regeneraci opravdu potřebovali, protože tři zápasy ve třech dnech, to nás stálo hodně sil i menších zranění. Byli jsme rádi za to, že jsme si mohli odpočinout,“ doplnil trenéra také útočník Václav Hečko. Atmosféra v českém týmu je po základní skupině MS v parahokeji Moose Jaw 2023 pohodová a hráči už jsou natěšení na dnešní čtvrtfinále. „Za tu dobu, co jsem u reprezentace, tak teď ta nálada je opravdu nejlepší. Všichni jsou nahecovaní, všichni si těžce jdou po vítězství, nevynechají jedinou přípravu na zápas a podle toho to na ledě vypadá,“ dodal Hečko.

Čtvrtfinále s papírově slabší Itálií

Už dnes večer česká parahokejová reprezentace nastoupí ve čtvrtfinále mistrovství světa proti Itálii. Soupeř, kterého tým trenérů Bříza, Szturc, Novotný velmi dobře zná z ostravského International Para Hockey Cupu, ale i z italského Turína, kde česká reprezentace absolvovala poslední ostrou prověrku právě před kanadským světovým šampionátem. „Jsme určitě rychlejší, máme lepší přechody přes pásmo i kombinační hru. Jen musíme zlepšit naše zakončení a mohlo by to na ledě vše fungovat,“ řekl k dnešnímu utkání útočník Miroslav Novotný. „My do toho zápasu půjdeme plně soustředěně, nachystáme se na ně úplně stejně jako na Kanadu, poslechneme si ještě rady trenérů, ale věřím, že to zvládneme,“ hodnotil také kapitán české parahokejové reprezentace Radek Zelinka. „I když je tenhle soupeř rankingem i na papíře slabší a šel do turnaje z osmého místa, tak musíme být velice obezřetní. Viděli jsme to teď nedávno s Lotyši na hokejovém mistrovství světa nebo na tom, jak to táhnou Panteři ve Stanley Cupu, nikoho nemůžeme podcenit. Navíc Italové mají teď úplně novou omáčku a my je musíme brát stejně vážně jako každého jiného soupeře,“ upozornil také trenér Jiří Bříza.

Zápas Česko vs. Itálie začíná ve 23:00 (SEČ) a fandit české parahokejové reprezentaci můžete živě při sledování zápasu na ČT sport!

Text: Zuzana Glacová
Foto: David Handl

Sdílejte