Odlet! Česká para hokejová reprezentace míří na paralympiádu

Kompletní paralympijský tým odletěl dnes po polední z Letiště Václava Havla do Pekingu. Nejpočetnější část výpravy tvoří samozřejmě čeští para hokejisté, kteří odletěli v úplné sestavě. „Uděláme maximum pro to, abyste na nás doma byli hrdí,“ vzkázal těsně před nástupem do letadla kapitán para hokejistů Pavel Kubeš.

První obrovská výzva čekala tým para hokejistů ale ještě před odletem, a sice sbalit všechno potřebné vybavení, a že toho nebylo málo. „Tipovali jsme, jestli to všechno jedno letadlo dostane do vzduchu nebo budeme muset honem shánět další,“ vtipkoval nad početnou bagáží šéf Českého para hokeje Jiří Šindler. Naštěstí se veškeré vybavení podařilo na Zimním stadionu v Poděbradech sbalit, ale i následně převézt do Prahy a dostat do letadla, a tak si para hokejisté poprvé oddychli. Za sebou už mají také veškeré testování a zatím tak vše běží hladce. „V týmu je pohoda, až na pár výjimek, sledujeme samozřejmě aktuální dění ve světě a v tom se zas tak snadno neodjíždí, ale budeme doufat, že vše dobře dopadne,“ popsal náladu v týmu kapitán Kubeš. „Jsme nabuzení, na paralympiádu se přesto těšíme, dali jsme do přípravy úplně všechno a to chceme ukázat na ledě,“ dodal Pavel Kubeš.

S celou paralympijskou výpravou odletělo sedmnáct para hokejistů, dva trenéři, kustod, fyzioterapeuti i lékař týmu. Pro sedm hráčů a trenéra Szturce to bude vůbec první účast na paralympiádě. Naopak ostříleným mazákem, co do počtu účastí, je gólman Michal Vápenka. Ten letí už na své páté paralympijské hry. Vůbec poprvé reprezentoval Českou republiku už na paralympiádě v roce 1996 coby handicapovaný volejbalista. Od roku 2010 je ale stabilní oporou českého para hokeje. 

Čeští para hokejisté mají sbaleno na XIII. Zimní paralympijské hry Peking 2022

Kompletní tým už je na cestě do Pekingu a českou para hokejovou reprezentaci čeká náročný let s jedním přestupem v Amsterdamu. Po příletu do dějiště XIII. paralympijských her čeká para hokejisty samozřejmě pravidelné testování, ale celý tým se chce co nejdříve zapojit do tréninků. První zápas totiž para hokejisty čeká až po osmi dnech pobytu v Pekingu. „Máme ale nabitý tréninkový program a snažili jsme se domluvit i přípravná utkání. Jsme rádi, že nás třeba americká reprezentace oslovila jako první a chtějí s námi odehrát přípravné utkání před startem paralympiády,“ řekl k programu prvních dnů v Pekingu trenér Jan Szturc.

Kompletní dění ze Zimních paralympijských her v Pekingu 2022 Vám budeme denně přinášet přímo z místa konání na našich webových stránkách, sociálních sítích Českého para hokeje i Českého paralympijského výboru. Sledujte také sportovní zpravodajství České televize.

Komunikace ZPH Peking 2022 probíhá ve spolupráci s Českým paralympijským výborem a agenturou Premier Sports CZ.

Text: Zuzana Glacová

Sdílejte