Balíme! Para hokejisté míří do Pekingu

Všech sedmnáct hráčů i sedmičlenný realizační tým už je v Nymburku, kde se připravuje spolu na odlet do Číny. Paralympiáda začíná 4. března. Para hokejisté se ale s ohledem na covidové protokoly a bezpečnostní opatření přesouvají na hry už tento čtvrtek.

V týmu panuje lehká předodletová nervozita. Reprezentace se ale na vyvrcholení čtyřletého úsilí, během kterého český para hokej prošel profesionalizací i generační obměnou, těší. „Náš poslední kemp před paralympiádou probíhá v podstatě podle běžného rozvrhu. Máme v Poděbradech ještě čtyři tréninky na ledě, probíhají video rozbory i mítinky. Nicméně samozřejmě dodržujeme už přísnou bublinu a pravidelně se testujeme,“ řekl k ladění formy týmu před odletem trenér reprezentace Jakub Novotný. Odlišnou a důležitou součástí posledního společného kempu v Česku je pak hlavně balení veškerého vybavení. To putuje do Číny až společně se všemi hráči. „Nesmíme tu nic zapomenout. Nemáme možnost poslat vše třeba měsíc předem, protože bychom neměli s čím trénovat v závěrečné fázi přípravy. Kdo si co nesbalí, to na hrách mít nebude a s jednou hokejkou by se klukům hrál para hokej fakt špatně“ dodal s úsměvem trenér Novotný.

Poprvé na paralympiádě: sedm ze sedmnácti para hokejistů

Téměř polovina českého týmu je přitom složena z paralympijských nováčků. Pod taktovkou zkušeného kapitána Pavla Kubeše se představí třeba mladé naděje Filip Veselý, Alex Ohar nebo Patrik Sedláček. Na hry poprvé vyrazí ale i stabilní opory týmu Jan Frolík a Miroslav Novotný. „Kluci neprocházejí žádnou speciální přípravou. Snažíme se do nich nalít veškeré informace, pořád je co zlepšovat a procujeme intenzivně se všemi do posledního tréninku s každým odpichem na ledě,“ komentoval závěr české přípravy trenér Novotný. „Myslím, že nálada je v týmu opravdu dobrá a kluci už se na paralympiádu a první zápasy těší,“ dodal Novotný.

Odlet už tento čtvrtek!

Tým zůstane na společném kempu v Poděbradech a Nymburku až do středy, poté odcestuje do Prahy, kde se ještě naposledy celý tým otestuje. Česká para hokejová reprezentace pak odlétá do Číny z pražského letiště ve čtvrtek 24. února ve 13:00 z pražského letiště.

Ode dneška můžete na Instragramu a Facebooku Českého para hokeje sledovat nejen aktuální informace o závěrečných přípravách para hokejové reprezentace před odletem. Užijete si i společnou týmovou zábavu, na sítích můžete para hokejistům fandit, posílat vzkazy do kabiny a v rámci televizních přenosů, které bude vysílat z Pekingu Česká televize, vyhrávat i zajímavé ceny. 

Sledujte nás a fanděte spolu s námi českým para hokejistům!

Komunikace ZPH Peking 2022 probíhá ve spolupráci s Českým paralympijským výborem a agenturou Premier Sports CZ.

Text: Zuzana Glacová

Sdílejte