Úspěšný vstup do turnaje, Češi porazili Italy 5:0

AKTUALIZOVÁNO

Oba týmy vstoupili do svého prvního paralympijského duelu opatrně. Čeští para hokejisté nicméně hned v úvodu potvrdil roli favorita. Utkání rozhodla druhá třetina a Češi si připsali do tabulky skupiny B první tří body.

Skóre otevřel až v jedenácté minutě po hezké kombinaci Raula a Wágnera kapitán českého týmu Pavel Kubeš. Z Čechů spadla s prvním gólem nervozita a zanedlouho se skóre měnilo po úspěšné střele Radka Zelinky podruhé. Krátce nato se ale hra na delší dobu zastavila právě po neodpískaném faulu na střelce druhého gólu Radka Zelinku. Dvacet vteřin do druhé sirény ho v obranném pásmu ostře atakoval Rosa bodcem hokejky. Zelinka zápas nedohrál, byl okamžitě převezen do nemocnice. Utrpěl bodné zranění levé ruky a trenéři vyhodnotí až zítra, zda Zelinka vůbec nastoupí do druhého utkání proti Číně.

Ve druhé třetině padly další dva góly do italské branky. Český tým na ledě už jasně dominoval. Hned po 54 vteřinách prostředního dějství skóroval David Palát a donutil Italy ke střídání gólmana. Jejich bránu tak hájil Kasslatter. I ten ale brzy inkasoval. V osmnácté minutě si italského brankáře vychutnal krásnou střelou Václav Hečko a zvýšil už na 4:0.

Poslední zápis do gólové listiny zařídil ve třetí třetině šikovnou střelou Michal Geier ve 37. minutě. Třetí asistenci si pak připsal obránce Karel Wágner.

Českou para hokejovou reprezentaci nečeká dlouhý odpočinek. Už zítra se utkají s domácí Čínou, která je pro své protihráče zatím velkou neznámou. Utkání začíná v neděli ve 13:05 (SEČ). Zápas můžete sledovat v přímém přenosu na ČT sport.

ČESKO – ITÁLIE 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 11. Kubeš (Wágner, Raul), 13. Zelinka (Doležal, Raul), 16. Palát (Krupička, Hábl), 18. Hečko (Wágner), 37. Geier (Wágner, Kubeš).