V Östersundu dnes začíná MS v para hokeji skupiny B

Hraje se o vše! Tři nejlepší týmy na turnaji postoupí na kvalifikační turnaj pro Zimní paralympijské hry Peking 2022 a dva týmy se dostanou do elitní světové skupiny A, kde nahradí týmy Slovenska a Itálie. 

MS v para hokeji Östersund se uskuteční od 17. do 22. září. Celkem se světového šampionátu skupiny B zúčastní šest týmů: Japonsko, Čína, Švédsko, Polsko, Německo a Finsko. Turnaj se hraje systémem každý s každým. Během šesti dnů tak každý tým odehraje pět utkání. „Östersund  se v posledních několika desetiletích osvědčil jako úžasné centrum zimních sportů a jsme nadšeni, že se tam můžeme opět vrátit poté, co hostil velmi úspěšné mistrovství světa B-Pool v roce 2015 a mistrovství Evropy v roce 2016,“ řekla Michelle Laflamme, manažerka World Para Ice Hockey.

Do Švédska vyrazili také čeští para hokejisté

Šest českých hráčů vyrazilo do Östersundu kvůli takzvané klasifikaci pro Zimní paralympijské hry Peking 2022. Ta proběhla ještě před startem samotného turnaje. Radek Zelinka, Filip Veselý, Alex Ohar, Patrik Sedláček, Václav Hečko a Petr Boček tak dostali oficiálně zelenou a mohou v březnu příštího roku obléct český národní dnes n ZPH Peking 2022. Zároveň s nimi budou sledovat své možné soupeře z ochozů Östersund Areny také asistent trenéra Jakub Novotný a kustod Petr Stránský. „Chceme se podívat na herní styl soupeřů, vidět, jak jsou na tom fyzicky, takticky. Máme možnost si natočit také zápasy Číny, která je pořadatelskou zemí paralympiády, ale pro nás je velkou neznámou,“ dodal trenér gólmanů české para hokejové reprezentace Jakub Novotný.

Polsko a Čína zahajují program turnaje

Hostitelská země Švédsko, které má na svém kontě tři stříbrné medaile z MS skupiny B, bude nejlepším nasazeným na turnaji. Šampionát začne zápasem Polsko vs. Čína 17. září. Sylwester Flis, dříve člen zlatého amerického týmu na paralympijských hrách v Salt Lake City 2002, povede Polsko, které se postaví proti Číně, hostitelské zemi blížících se zimních paralympijských her.

První den turnaje se střetnou také para hokejisté Německa a Japonska, Švédsko bude čelit sousedům z Finska. „Pro nás bude první zápas proti Japonsku v podstatě tím nejdůležitějším. S para hokejisty Japonska a Švédska budeme pravděpodobně bojovat o místa za Čínou,“ řekl hlavní trenér Německa Andreas Pokorny.

Turnaj zakončí zápas Švédska a Japonska 22. září, což bude souboj dvou nejlepších týmů, které se po sestupu v roce 2019 pokusí dostat zpět do elitní světové skupiny A.

Všechny zápasy můžete sledovat v živých streamech na stránkách World Para Ice Hockey.

Text: World Para Ice Hockey/ Zuzana Glacová
Foto: World Para Ice Hockey/ Český para hokej

Sdílejte

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin