Po roční pauze startuje para hokejová liga!

O tomto víkendu se uskuteční první kolo základní části České para hokejové ligy, do které se zapojí šest tuzemských klubů. Do přípravy para hokejistů na novou sezónu se přitom zapojily i hvězdy NHL. Tomáš Nosek podpořil během tréninku hráče para ligových Pardubic, David Krejčí po návratu do rodné Olomouce pak navštívil tým místních para hokejových Kohoutů. 

Téměř po roce se na led vracejí para hokejisté. Loňská sezóna byla kvůli koronavirové krizi předčasně ukončena. I proto novou sezónu vyhlížejí para hokejisté s nadšením, ale zároveň velkou nejistotou. Tréninkový výpadek kluby dohánějí do poslední chvíle. Žraloci z Karlových Varů trénují na ledě intenzivně od července. V průběhu srpna pak para hokejisté absolvovali týmové soustředění v Chomutově. Od září pak navýšil karlovarský realizační tým počet tréninků na ledě na dva týdně. „Máme značně mladší tým. Do první klubové para hokejové sezóny v kariéře nastoupí za nás dvacetiletý Patrik Sedláček, kromě něj se díky přípravě s národním týmem během zákazu klubové činnosti fantasticky zlepšili šestnáctiletý Filip Veselý a čerstvý držitel Zlaté hokejky Radek Zelinka. Pro náš klub je to období generační obměny,“ dodal ke složení týmu nový trenér SKV Sharks Karlovy Vary a para hokejový matador Miroslav Hrbek

Na novou sezónu se Žraloci připravovali i na soustředění v Chomutově./ Foto zdroj: www.skvsharks.cz

Olomoučtí Kohouti ladili formu během srpnového Mezinárodního parahokejového turnaje Olomouc Cup 2021. Na Hanou přijely týmy z Norska, Polska, Finska nebo para ligového Havířova. Právě dva domácí celky změřily síly v souboji o třetí místo turnaje. A radovali se právě domácí para hokejisté, kteří v rozhodujícím zápase porazili Havířov 2:0. 

Pardubice se naopak i v závěru příprav na novou sezónu potýkají s rozsáhlou marodkou. Mimo hru jsou zatím tři pardubičtí para hokejisté ze základní sestavy. „Najeli jsme konečně na klasický tréninkový režim, který je ale přizpůsoben reprezentačním kempům. Trénujeme každý čtvrtek večer. Doufáme, že si zahrajeme všechna kola ligy, protože to je to nejdůležitější, aby kluci mohli sportovat a sportem si zlepšovali psychično a duševno,“ řekl trenér SHK Mustangové Auto IN Michal Tereska.

Stejně tak situaci vnímá i předseda České para hokejové ligy Jan Chlubna. „Pro nás je nejdůležitější to, že se po roce může liga vůbec hrát a doufáme, že se sezóna 2021/2022 odehraje celá,“ dodal. Oproti předchozím ročníkům je v plánu i nový závěr České para hokejové ligy. Ta nebude zakonečna klasickým play off, a to kvůli kolizí s přípravou mnoha českých hráčů na Zimní paralympijské hry Peking 2022. „Abychom ale zachovali sportovní náboj zápasů o titul, uskuteční se superfinále. To se bude konat pro všechny para ligové týmy na jednom zimním stadionu. Konkrétní místo ale ještě stále domlouváme,“ řekl Jan Chlubna

Česká para hokejová liga startuje v sobotu zápasy HC Sparta Praha sledge hokej a SHK LAPP Zlín, do Karlových Varů vyráží hráči Havířova a pardubičtí Mustangové přivítají na svém ledě v sobotu i neděli hráče Olomouce. Druhé kolo proběhne hned v neděli. Žraloci budou hostit Zlín a Sparta Praha Parahokej Havířov. 

Sdílejte

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin