Nezastavitelní Američané rozstříleli Čechy 10:0

Nedělní večer patřil v RT TORAX ARENĚ zápasu mezi USA  a Českou republikou. Zámořský celek už od začátku ukazoval svou kvalitu, Čechy k ničemu nepouštěl a po první třetině vedl 2:0. Američané nepolevili ani v prostřední části hry, kdy se prosadili rovnou šestkrát. Češi se marně snažili najít recept na americkou obranu, která však byla nedobytná. Naopak celek USA přidal v poslední třetině ještě dva góly a upravil na konečných 10:0.

Parahokejisté USA vtrhli hned po úvodním vhazování do útočného pásma, tam chtěl z pravého kruhu zakončovat Pauls, rozhodčí ale těsně před tím hru přerušil, protože jeden z Američanů se nacházel v brankovišti. O malou chvíli později se však americký kapitán Pauls znovu dostal do třetiny, jenže Zych jeho přihrávku nezachytil. České para hokejové reprezentaci se pak nepovedla rozehrávka, a proto se hra vrátila před Kudelu. Američané, kteří dnes byli domácím celkem, vhazování před českým gólmanem vyhráli a tlačili se k bráně, Easlyho pokus k ní však neprošel. Neuběhla ani minuta a Farmer posouval puk před branku na Nicholse, před ním sice byla skoro odkrytá klec, ale domácí hráč s číslem 18 kotouč nedokázal zpracovat. Za malou chvíli už však Amerika otevřela stav utkání. Declan Farmer se prosmýkl do pásma, obešel tři české hráče a zamířil pod horní tyč – 1:0. Na druhé straně se k bráně dostali Češi, jenže Palát ani Krupička se k dorážce nedostali, LaMarre tak bez problémů zasáhl. Wallace pak objel hostující branku, ale prostor na zakončení neměl. V oslabení českého celku Ohar výborně zastavil útok USA. Wallace pak našel neobsazeného Boltona, ten ale zamířil těsně vedle. Wallace se znovu ocitl u brány a přihrával Boltonovi, ale český tým si s touto akcí poradil. Netrvalo to však dlouho a Amerika zvýšila své vedení. Wallace získal ve středním pásmu puk, posunul ho na Brodyho Roybala, který trefil horní část branky – 2:0, Kudela byl bez šance. Velice aktivní domácí nenechali Kudelu odpočinout. Jones najel před branku, ale zakončil těsně nad. Vypadalo to, že by se v dobré akci mohli ocitnout i Češi, jenže Krupička ani Hábl nestihli usměrnit kotouč do brány. Roybal se znovu přesouval mezi kruhy, už se chystal vystřelit, puk však nechal za sebou.

Salva z amerických hokejek ve druhé třetině

Druhá třetina nezačala pro český para hokejový tým vůbec dobře. USA totiž po 49 vteřinách zvýšila na 3:0, po přihrávce Roybala zakončoval pod víko Declan Farmer. O chvíli později už to bylo 4:0, na levé straně u brány byl totiž dobře připravený Evan Nichols, kerý doklepl kotouč do brány. Další branka padla v čase 17:23, Kudelovi vypadl kotouč a Josh Pauls se z mezikruží nemýlil – 5:0. Češi měli možnost snížit, ale Geier byl za americkou bránou odzbrojen a se střelou Sedláčka neměl LaMarre žádné potíže. Jenže byli to znovu Američané, kteří se gólově prosadili. Dodson našel Roba Easlyho, který překonal ležícího Kudelu – 6:0. V české bráně došlo v čase 21:35 ke střídání, chytajícího Martina Kudelu vystřídal Michal Vápenka. Český brankář zastavil kotouč za bránou, ale nevšiml si, že se k němu dostane Travis Dodson, který objel branku a zavěsil pod víko – 7:0. Po dvou minutách Američané lehce prošli do pásma, Nichols prostrčil puk pod Vápenkou a Declan Farmer dorazil kotouč do brány – 8:0 a završil svůj hattrick!

Američané i v dnešním zápase vyměnili před poslední periodou brankáře, ten ale neměl skoro žádnou práci, jelikož Češi si v závěrečné třetině nepřipsali jedinou střelu. V čase 35:05 přidal devátou branku v zápase NoahGrove, který vystřelil nad Vápenku – 9:0. Poslední branka padla necelé 4 minuty před koncem, kdy se Josh Pauls hbitě prosmýkl do pásma a zakončil pod ruku domácího gólmana – 10:0.

Nejlepší hráči:

USA – Travis Dodson

CZE – Václav Hečko

Branky: 3. Farmer (Pauls), 9. Roybal (Wallace), 16. Farmer (Roybal, Wallace), 17. Nichols (Farmer, Jones), 18. Pauls (Farmer), 20. Easley (Eustace, Dodson), 24. Dodson, 26. Farmer (Nichols), 36. Grove (Farmer), 42. Pauls.
Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Rozhodčí: Soraperra – Hus, Oswald. Diváci: 893.

USA: LaMarre (41. McCoy) – Dequebec, Wallace, Pauls (C), Eustace – Roybal, Dodson, Bolton, Woodke, Easley, Musselman, Zych, Farmer (A), Nichols, Jones, Witkowski, Grove, Misiewicz, McKee

CZE: Kudela (22. Vápenka) – Zelinka (C), Wágner, Kubeš, Doležal – Novotný (A), Ohar, Veselý, Geier, Sedláček, Hečko (A), Krupička, Hábl, Palát

Zítra je na programu volný den, ale už v úterý se můžeme těšit na další zápasy, od 16:00 se střetnou týmy USA a Kanady, v 19:00 pak startuje utkání mezi Českem a IPH týmem.

Text: Klára Bártková